Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

O mnie/Wyniki

Nazywam się Robert Smug. Od ponad 13 lat zajmuję się inwestowaniem na Rynkach Finansowych.

Moje początki to była Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Następnie rozpocząłem przygodę z rynkiem walutowym. Obecnie inwestuję głównie na kontraktach CFD na indeksy, metale, surowce, płody rolne oraz na rynku akcji, głównie amerykańskim, choć jak znajdę jakiś inny ciekawy trendowy instrument to także się nim zainteresuję.

Moją jedyna obecnie techniką inwestycyjną jest gra z trendem na podstawie stworzonego autorskiego podejścia. Grę z trendem uważam osobiście, po wielu latach doświadczeń na rynku, jako jedyną, najbardziej skuteczną i odpowiednią technikę dla inwestora indywidualnego jeżeli chce osiągnąć ponadprzeciętne stopy zwrotu.

Posiadam także tytuł Doradcy Inwestycyjnego, nr licencji 740. 

Tytuł jest przyznawany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Aby go zdobyć należy zdać 3 dość trudne egzaminy, które swoim zakresem obejmują m.in.: ekonomię, statystykę, rachunek prawdopodobieństwa, prawo, obligacje, akcje, kontrakty futures, opcje, zarządzanie portfelem.

 

Więcej na temat tego tytułu możesz przeczytać tutaj lub tutaj: http://reszka.edu.pl/doradztwo-inwestycyjne.html  O tym jak wyglądał pierwszy i drugi etap możesz przeczytać tutaj.

 

Ukończyłem program MBA Poznań-Atlanta realizowany przez Uniwersytet ekonomiczny w Poznaniu oraz Georgia State University w Atlancie.

Od 2017 roku jestem także wykładowcą na studiach podyplomowych „Mistrzowie Rynków Finansowych” organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.  Link do studiów znajduje się tutaj.

Moje wyniki:

Podsumowanie moich wyników inwestycyjnych na kontraktach za rok 2021 znajdziesz w filmie poniżej. We wcześniejszych latach brałem także udział w wielu konkursach. Wyniki jakie w nich osiągnąłem opisałem pod filmem.

W maju 2017 r. wziąłem udział w Konkursie organizowanym przez XTB Online Trading i zakończyłem w nim udział na 12 miejscu na 80 osób biorących w nim udział. Więcej na temat konkursu możesz przeczytać w mojej relacji tutaj.

W listopadzie 2015 r. brałem udział w konkursie organizowanym przez firmę TMS na rachunkach realnych. W ciągu 4 tygodni osiągnąłem stopę zwrotu 50%, przy obsunięciu kapitału wynoszącym tylko 20%.  Z tym wynikiem  zająłem 14 miejsce na 500 – 700 uczestników. Opis mojego uczestnictwa w konkursie znajdziesz klikając w ten link, a zweryfikowane wyniki możesz zobaczyć klikając w link poniżej:

 

Kolejny ciekawy konkurs w którym brałem udział to ten zorganizowany przez firmę FXGrow. Konkurs trwał od pod 7.12.2015 r. do 8.01.2016 r. Ponownie osiągnąłem taki sam wynik jak w konkursie zorganizowanym przez TMS. Stopa zwrotu wyniosła 52%, a obsunięcie kapitału 20%.  To również był konkurs na rachunku realnym. Zweryfikowane wyniki możesz zobaczyć klikając w link poniżej:

 

W październiku 2015 r. brałem udział w konkursie organizowanym przez DM mForex. W ciągu 4 tygodni osiągnąłem stopę zwrotu 83%, przy obsunięciu kapitału wynoszącym tylko 20%.  Z tym wynikiem  znalazłem się wśród 4% najlepszych uczestników konkursu. Opis mojego uczestnictwa w konkursie znajdziesz klikając w ten link, a wyniki możesz zobaczyć klikając w link poniżej:

 

W okresie luty-marzec 2016 r. brałem udział w konkursie organizowanym przez firmę TMS. W ciągu 4 tygodni osiągnąłem stopę zwrotu 54%. Opis mojego uczestnictwa w konkursie znajdziesz klikając w ten link, a zweryfikowane wyniki możesz zobaczyć klikając w link poniżej:

 

 

Zapraszam do kontaktu i zdawania pytań:

Mail: robert (at) profittrader.pl

Skype: smug.robert

lub poprostu zadzwoń +48 698 668 336

Pozdrawiam

Robert Smug

Trader, Inwestor, MBA