Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

O mnie/Wyniki

Nazywam się Robert Smug. Od 2007 roku zajmuję się inwestowaniem na Rynkach Finansowych. Moje aktualne i wcześniejsze wyniki możesz znaleźć w dalszej części strony, na początek pozwól, że podzielę się Tobie swoją drogą inwestycyjną.

Swoją przygodę z rynkami finansowymi zacząłem od Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i to był całkowity przypadek. Kolega z pracy powiedział mi, że można świetnie zarabiać na debiutach spółek, ale kiedy o tym mi mówił to myślę, że wiedziała już o tym „cudownym” sposobie zarabiania większość ludzi. Na pierwszej spółce, którą kupiłem oczywiście straciłem. Jednak nie przejmowałem się tym bo właśnie zobaczyłem oczami wyobraźni jak otwiera się przede mną świat olbrzymich możliwości zarabiania pieniędzy i w końcu spełnienia moich celów i marzeń.

Przygoda z GPW nie trwała jednak długo, ponieważ przyszedł kryzys w roku 2007/2008, prawie wszystkie spółki spadały, a ja nie widziałem, że można zarabiać także na spadkach, dlatego na chwilę dałem sobie spokój z inwestowaniem. W roku 2009 moje zainteresowanie skierowało się w stronę rynków kontraktów i walut, i znowu działo się to przez przypadek. Zobaczyłem wtedy jedną z pierwszym reklam zachęcających do inwestowania. Rynki kontraktów wydały mi się wtedy zdecydowanie łatwiejsze do inwestowanie i bardziej logiczne. To przekonanie zresztą mam do dziś, bo dzięki tym rynkom udało mi się odnieść największe dotychczasowe moje sukcesy finansowe na rynkach.

Ale początki miałem fatalne, takie same jak większość ludzi. Przez pierwsze 3 lata oczywiście nie zarabiałem. Intensywnie przeszukiwałem internet i przerobiłem wszystkie dostępne „bezpłatne” strategie, przeczytałem najpopularniejsze książki, byłem członkiem wielu grup i forów w intrenecie i z pełny przekonaniem mogę stwierdzić, że to co jest bezpłatne i powszechne jest to bardzo droga wiedza, bo dzięki niej możemy stracić mnóstwo czasu i pieniędzy.

W roku 2012 wiedziałem, że nie zarabiam bo nie mam właściwej techniki inwestycyjnej i zdałem sobie sprawę, że albo znajdę strategię, która będzie zyskowna albo będę musiał porzucić to zajęcie i jednocześnie moje cele i marzenia, bo nie ma sensu tracić pieniędzy i tylko się frustrować czymś na czym i tak nie da się zarobić. Postanowiłem, że poszukam osoby, które dorobiły się w inwestowaniu dużych pieniędzy, zrobiły to z relatywnie małych kwot początkowych i ich wyniki są potwierdzone, opowiadaczy o sukcesach w inwestowaniu, bez popartych wyników miałem już dość i do dziś wyczuwam takie osoby na odległość.

Oczywiście trafiłem na takie osoby, jak się okazało w większości nie były one w Polsce znane. To co odkryłem, że wszystkie one dorobiły się dużych pieniędzy inwestując z trendem. Samo inwestowanie z trendem jest dość ogólnym pojęciem, znam osoby, które także do dziś próbują stosować tą technikę na różnych rynkach i nie zarabiają, dlatego wtedy już wiedziałem, że na bazie trendu muszę zbudować swoją własną zyskowną strategię inwestycyjną, jak dokonały tego osoby, których historie studiowałem. W ten sposób zaczęła się moja nowa przygoda z inwestowaniem, tym razem już nakierowana na konkretny cel z dość wyraźnym i jasnym światłem na końcu drogi, który nazywał się zysk.

Przez kolejne 3 lata budowałem swoją strategię, element po elemencie, krok po kroku. Wiedziałem, że każda skuteczna strategia musi posiadać 5 ważnych elementów. Każdy z nich musiałem zbudować od podstaw, przetestować i udoskonalić, tak aby na końcu tworzyły całościową skuteczną strategię. I tak oto powstała na końcu moja autorska strategia Market Trend Follower, którą stosuje do dzisiaj. Osiągam nią ponadprzeciętne zyski, o których możesz przeczytać poniżej oraz osiągają je także osoby, których jej nauczyłem, ponieważ postanowiłem, że będę także nią dzielił się z innymi. Na rynku jest tyle okazji, że dla nikogo ich nie zabraknie a żyłkę edukatora mam już we krwi od najmłodszych lat, kiedy to uczyłem moje młodsze rodzeństwo. Po więcej szczegółów dotyczących mojej strategii zapraszam na bezpłatny webinar, na który możesz zarejestrować się tutaj.

Zbudowanie i stosowanie mojej strategii pozwoliło mi na zrealizowanie wielu moich celów i marzeń. Mogę rozwijać i praktykować swoje stare pasje i hobby ale i także rozwijać nowe.

Posiadam także tytuł Doradcy Inwestycyjnego, nr licencji 740. 

Tytuł jest przyznawany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Aby go zdobyć należy zdać 3 dość trudne egzaminy, które swoim zakresem obejmują m.in.: ekonomię, statystykę, rachunek prawdopodobieństwa, prawo, obligacje, akcje, kontrakty futures, opcje, zarządzanie portfelem.

Więcej na temat tego tytułu możesz przeczytać tutaj lub tutaj: http://reszka.edu.pl/doradztwo-inwestycyjne.html  O tym jak wyglądał pierwszy i drugi etap możesz przeczytać tutaj.

Ukończyłem także program MBA Poznań-Atlanta realizowany przez Uniwersytet ekonomiczny w Poznaniu oraz Georgia State University w Atlancie.

Byłem także wykładowcą na studiach podyplomowych „Mistrzowie Rynków Finansowych” organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Prowadzę także webinary analityczne dla największego obecnie polskiego brokera:

Byłem prelegentem konferencji, w maju 2024 roku, Mistrzowie Inwestowania, organizowanej także przez tego brokera.

 

Moje wyniki:

Od roku 2021 regularnie publikuję swoje wyniki inwestycyjne, które także w sposób ciągły mogą śledzić osoby korzystające z moich Warsztatów i usługi Market Trend Follower.

Obecnie możesz na bieżąco śledzić moje konto inwestycyjne, którego podsumowania przygotowuję raz na miesiąc w formie video na moim kanale na YouTube, sprawdź tutaj i przy okazji proszę zasubskrybuj. A same zweryfikowane wyniki możesz sprawdzić poniżej. Tak jak ja kiedyś szukałem tylko osób ze zweryfikowanymi wynikami, tak Ty dzisiaj znalazłeś właśnie osobę, która też takie wyniki prezentuje.

Link do strony pokazującej zweryfikowane wyniki:

https://www.myfxbook.com/members/Profit_Investing/market-trend-follower/10745819

widget

Podsumowanie moich wcześniejszych wyników inwestycyjnych na kontraktach za rok 2021 znajdziesz w filmie poniżej.

A podsumowanie moich wyników za 2022 roku opublikowałem w tym filmie:

We wcześniejszych latach brałem także udział w wielu konkursach. Wyniki jakie w nich osiągnąłem opisałem tutaj:

W maju 2017 r. wziąłem udział w Konkursie organizowanym przez XTB Online Trading i zakończyłem w nim udział na 12 miejscu na 80 osób biorących w nim udział. Więcej na temat konkursu możesz przeczytać w mojej relacji tutaj.

W listopadzie 2015 r. brałem udział w konkursie organizowanym przez firmę TMS na rachunkach realnych. W ciągu 4 tygodni osiągnąłem stopę zwrotu 50%, przy obsunięciu kapitału wynoszącym tylko 20%.  Z tym wynikiem  zająłem 14 miejsce na 500 – 700 uczestników. Opis mojego uczestnictwa w konkursie znajdziesz klikając w ten link, a zweryfikowane wyniki możesz zobaczyć klikając w link poniżej:

 

Kolejny ciekawy konkurs w którym brałem udział to ten zorganizowany przez firmę FXGrow. Konkurs trwał od pod 7.12.2015 r. do 8.01.2016 r. Ponownie osiągnąłem taki sam wynik jak w konkursie zorganizowanym przez TMS. Stopa zwrotu wyniosła 52%, a obsunięcie kapitału 20%.  To również był konkurs na rachunku realnym. Zweryfikowane wyniki możesz zobaczyć klikając w link poniżej:

 

W październiku 2015 r. brałem udział w konkursie organizowanym przez DM mForex. W ciągu 4 tygodni osiągnąłem stopę zwrotu 83%, przy obsunięciu kapitału wynoszącym tylko 20%.  Z tym wynikiem  znalazłem się wśród 4% najlepszych uczestników konkursu. Opis mojego uczestnictwa w konkursie znajdziesz klikając w ten link, a wyniki możesz zobaczyć klikając w link poniżej:

 

W okresie luty-marzec 2016 r. brałem udział w konkursie organizowanym przez firmę TMS. W ciągu 4 tygodni osiągnąłem stopę zwrotu 54%. Opis mojego uczestnictwa w konkursie znajdziesz klikając w ten link, a zweryfikowane wyniki możesz zobaczyć klikając w link poniżej:

 

 

Zapraszam do kontaktu i zdawania pytań:

Mail: robert (at) profittrader.pl

Skype: smug.robert

lub poprostu zadzwoń +48 698 668 336

Pozdrawiam

Robert Smug

Trader, Inwestor, MBA