Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

Relacja z Konkursu TMS gdzie uzyskałem 50% stopę zwrotu w 4 tygodnie!

Dodano: 1-gru-2015

W piątek 27.11 zakończyłem udział w konkursie organizowanym na rachunkach realnych przez firmę TMS brokers.

 

Konkurs trwał 4 tygodnie: od 2 do 27 listopada. W tym czasie udało mi się osiągnąć 50% stopę zwrotu, przy obsunięciu kapitału wynoszącym tylko 20% oraz zająć ostatecznie 14 miejsce (do czasu opublikowania ostatecznych wyników przez TMS, miejsce to może ulec zmianie +/- 1 pozycja), wśród wszystkich startujących, czyli na ok. 500-700 uczestników.

Poniżej wklejam link do konta MyFXBook, gdzie podpięte jest konto konkursowe.

 

Przypominam tylko, że w październiku brałem udział w konkursie organizowanym przez mForex i tam uzyskałem (także w 4 tygodnie) stopę zwrotu na poziomie 80%, o czym pisałem tutaj. Jak widać, moje obecne wyniki to nie przypadek, a rezultat posługiwania się odpowiednimi strategiami, które wcześniej przetestowałem.

2015-12-01_145454

 

Moje wyniki możesz też sprawdzić bezpośrednio na stronie organizatora konkursu, klikając w link poniżej i wpisując odpowiednio adres e-mail, z jakiego się rejestrowałem: robert@fxcoaching.pl oraz nick, jakiego używałem podczas konkursu: DolceVita :

https://konkurs.tms.pl/ranking

Osobiście uważam, że jest to dobry wynik, ponieważ moje strategie nie są to strategie nastawione na 1-miesięczny zysk, ale przy sprzyjąjącym rynku dają zarobić. Nie ukrywam też, że mogą się zdarzyć miesiące stratne, ale przez zastosowanie koszyka strategii, staram się ten efekt minimalizować.

Podczas konkursu posługiwałem się w sumie 4 moimi strategiami mechanicznymi, mającymi przewagę statystyczną, dwie z nich to:

 

– system do inwestowania na DAX interwale dziennym: Trend Up Follower, o którym możesz przeczytać tutaj.

– system Day Tradingowy do inwestowania na DAX w godzinach porannych, o EA Freedom, która ma m.in. zaszytą tę strategię, możesz przeczytać tutaj.

W sumie inwestowałem na 2 instrumentach: DAX i holenderskim indeksie AEX. Z tym, że na DAX było otwartych 90% pozycji. AEX jest mniej zmiennym instrumentem, niemniej od czasu do czasu także stwarza możliwości zarobienia pieniędzy.

2015-12-01_145602

Jak zwykle inwestowałem tylko w godzinach porannych, mniej więcej do godziny 12.00. Wynika to głównie  z powodu mojej sytuacji rodzinnej, nie jestem w stanie siedzieć przed monitorami 12-14 h na dobę. Osobiście uważam to też za mało wydajne, przecież na rynku nie mamy do czynienia z okazjami do inwestowania 24 h na dobę.

Myślę, że jest to też ważna informacja dla osób, które na co dzień pracują i nie mogą sobie pozwolić na spędzanie dużej ilości czasu przed komputerem. Przy systemie np. na interwał dzienny, takim jak Trend Up Follower, musimy tylko raz lub dwa razy zajrzeć na wykres aby otworzyć, zmodyfikować lub zamknąć pozycję. W tradingu często też mniej znaczy lepiej. W ciągu dnia mamy dużo tzw. szumów, które powodują generowanie dużej liczby zbędnych pozycji. Jak łatwo policzyć, w ciągu tych 4 tygodni otworzyłem i zamknąłem 26 pozycji, co przy 20 dniach tradingowych daje średnio trochę więcej niż jedną pozycję na dzień, a przypominam, grałem 4 systemami.

 

Jeszcze jedno słowo odnośnie do samego wyniku i zmienności na DAX.

 

Bardzo dobry był dla moich systemów pierwszy i ostatni tydzień konkursu, z powodu trendów, jakie mieliśmy wtedy na rynkach. Dwa środkowe tygodnie z racji, że DAX był płaski, czyli mieliśmy konsolidację, spowodowały spadek kapitału. Niemniej końcówka miesiąca pozwoliła mi wszystko odrobić i zająć czołowe miejsce w tym konkursie.

Nagrodą dla mnie w tym konkursie są zarobione pieniądze. 🙂 Przypominam, że był to konkurs na rachunkach realnych i to, co zarobiłem mogę wypłacić, co też zamierzam uczynić, gdy tylko TMS opublikuje oficjalne wyniki. Ponieważ są to pieniądze extra, nagrodę postanowiłem podzielić na 2 części. Z racji zbliżających się Świąt, część zysku już wpłaciłem na Szlachetną Paczkę, do czego zachęcam też Ciebie, każda wpłata jest dobra i warto pomóc innym ludziom. Nawet 20 PLN może pomóc w zrobieniu radości drugiemu człowiekowi. Część przeznaczam na prezenty dla moich córek! Mikołaj tuż-tuż!

Prawdopodobnie w grudniu zorganizuję też krótki webinar, na którym podzielę się z Tobą jednym z moich systemów w ramach prezentu Świątecznego! Daj mi znać, czy to jest dobry pomysł!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowymi informacjami, kliknij poniżej i zapisz się na listę:

2015-10-25

 

PS

Osoby ceniące sobie przekazanie przeze mnie mojej wiedzy w sposób indywidualny zapraszam na szkolenia indywidualne w Poznaniu.

A w międzyczasie zapraszam do kontaktu i zdawania pytań a maila: robert (at) profittrader.pl lub na Skype: smug.robert lub poprostu zadzwoń +48 698 668 336

Pozdrawiam

Robert Smug

Trader, Inwestor, MBA