Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

Analiza 24 I 2017 Co dalej z rynkami? Spadki czy wzrosty?

Dodano: 24-Sty-2017

Analiza 24 I 2017

 

Tym artykułem postanowiłem reaktywować moje regularne przygotowywanie analiz. W zeszłym roku napisałem w sumie dwa artykuły odnośnie do sytuacji na rynku i dwa dotyczyły DAX’a 🙂 Jaka była ich wartość i jak zachował się ten instrument w perspektywie kilku miesięcy, możesz ocenić sam przeglądając je ponownie. Pierwszy znajdziesz tutaj, drugi znajdziesz tutaj. Cierpliwi inwestorzy wyciągając właściwe wnioski oraz umiejętnie czytając między wierszami mogli zarobić naprawdę spore pieniądze.

 

Swoje analizy będę publikował co dwa-trzy tygodnie. Od lutego będą to też analizy w formie video.

 

Ale chwileczkę, przecież jestem systemowcem. Gram głównie na podstawie wskazań systemów mechanicznych. I nadal to nie ulega zmianie. Codzienny trading odbywa się u mnie tylko i wyłącznie na podstawie podejścia systemowego. Analizy jednak będę przygotowywał tylko na podstawie wykresów z interwałów D1 i W1, gdzie nie ma zbyt wielu szumów informacyjnych, ruchami rządzą, oprócz techniki, wydarzenia makroekonomiczne i polityczne, którymi interesuję się na co dzień.  O czym należy też pamiętać? Na tak wysokim interwale dobre okazje zdarzają się 2-5 razy do roku, ale za to są to okazje „grube” na kilkaset punktów. W swoich analizach, oprócz wspomnianej już wcześniej analizy fundamentalnej, będę też używał prostej klasycznej analizy technicznej oraz raportów COT, czyli zmian wielkości pozycji głównie non-commercials. O tym, czym są raporty COT, możesz przeczytać bezpośrednio pod tym linkiem.

Według mnie te raporty mają sens tylko w inwestowaniu średnio- i długoterminowym, bo tylko przy takim interwale czasowym jesteśmy w stanie czasami wychwycić istotne punkty zwrotne na rynku. Jakiekolwiek inwestowanie na podstawie zmian wolumenu na kontraktach futures na niskich interwałach ma minimalną skuteczność. Podobną uzyskamy stosując każdą inną technikę intuicyjną. Aby być na bieżąco z moimi nowymi wpisami zapisz się, proszę na moją listę mailingową z prawej strony lub poniżej.

Dziś powracam do tematu DAX’a. Prawdę mówiąc, od 20.12.2016 r. niewiele dzieje się na tym instrumencie, oprócz pierwszego dnia handlu po nowym roku. Jesteśmy w 300-punktowej konsolidacji. Konsolidację mamy także na indeksach amerykańskich.

Moje podejście do tego instrumentu jest obecnie „wyczekujące”, z dużą tendencją do wzrostów. Spoglądając na wykres tygodniowy na DAX technicznie widzę wzrosty z targetem wynoszącym 12 500 pkt (szczyty z kwietnia 2016 r.: ok 750 pkt w górę) a obecna konsolidacja to tylko chwilowy przystanek przed nowym ruchem do góry:analiza 24 i 2017

Na wykresie dziennym sytuacja wygląda bardzo podobnie, tylko wszystko jest pokazane w większej skali:

analiza 24 i 2017

I teraz pytanie za 100 pkt, albo inaczej, za klika ładnych tysięcy złotych: co musi się stać, aby DAX ruszył w jedną albo w drugą stronę?

 

Aby DAX poszedł na północ albo na południe potrzebuje jakiegoś mocnego triggera, czyli czynnika początkującego ruch. 19.01.2017 r. mieliśmy posiedzenie ECB, które w gruncie rzeczy rozczarowało rynek i czy wywołało to spadki na DAX? Nie. Wszelkie spadki zostały zniwelowane już następnego dnia przez rynek co świadczy raczej o sile rynku niż o słabości. Należy też pamiętać, że indeksy przez większość czasu poruszają się do góry i są to ruchy długie i powolne. Spadki natomiast są gwałtowne, trwają krótko dlatego trudniej na nich zarobić.

Zatem jakie jest obecnie najlepsze podejście do tradingu na tym instrumencie w średnim i długim terminie? Obserwować rynek, który sam nam pokaże , w którą chce podążać stronę i podążać za nim.

Pozdrawiam i do następnej analizy, tym razem mam nadzieje, że już video 🙂

PS 1.

Odbierz moje 3 bonusy , w tym jedna NOWOŚĆ Automat EA Simple Trend z Piramidowaniem oraz nowy polecany broker typu ECN z najniższymi spredami oraz dźwignią 1:500. Więcej szczegółów znajdziesz klikając tutaj. 

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania – zapraszam do kontaktu.

Mail: robert (at) profittrader.pl

lub na Skype: smug.robert lub po prostu zadzwoń +48 698 668 336

Pozdrawiam serdecznie

Robert Smug

Trader, Inwestor, MBA

 

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowymi informacjami o moich wpisach, webinarach i systemach, kliknij poniżej i zapisz się na listę.