fbpx

Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

Co dalej z DAX? Analiza krótkoterminowa

Dodano: 30-Sie-2016

Wiele osób pyta mnie, co dalej z DAX. Jest to w końcu instrument, na którym inwestuje na co dzień. Dlatego dziś postanowiłem dokonać jego analizy w ujęciu krótkoterminowym, na podstawie wykresów interwału dziennego i miesięcznego oraz informacji fundamentalnych, z którymi ostatnio miałem okazję się zetknąć.

Zacznijmy od analizy wykresu tygodniowego:

2016-08-30_214039

DAX pokonał linę trendu spadkowego, na przełomie lipca i sierpnia. Spoglądając na jego ostatnie zachowanie, kiedy to miał wielokrotnie okazję do rozwinięcia jakiegoś większego ruchu spadkowego, który jak tylko się pojawił za każdym razem kończył się aktywacją strony popytowej, zakładam, że wyjdzie on jednak górą. Takim jasnym i czytelnym dla mnie sygnałem będzie pokonanie sierpniowych szczytów.

Jeszcze lepiej to widać na wykresie dziennym poniżej:
2016-08-30_214307

Z 9 świec dziennych utworzyła nam się konsolidacja, w której część świec ma wyraźne długie cienie. Zaznaczona powyżej strefa pomiędzy dwiema zielonymi liniami, może stanowić ciekawe miejsce do szukania okazji do zajęcia pozycji długich. Okazji do szybkich ruchów w następnych dniach myślę, że nie będzie brakować. Jak dla mnie, DAX zbiera siły, jak to kiedyś mówił klasyk „przed wystrzałem w górę”.

Analiza fundamentalna podpowiada mi także, że ECB zapowiedział kolejne stymulacje gospodarki strefy euro, jeżeli uzna, że wymaga tego sytuacja w EU. Może dowiemy się o nich już na kolejnym posiedzeniu rady banku 8 września. Ciekawą sytuację mogą też stworzyć dane NFP w piątek, 2 września. Jeżeli będziemy mieli bardzo dobre dane to podwyżka stóp % w USA może nastąpić już we wrześniu. Na DAX może to spowodować jakieś zejście na nowe minima, wykoszenie stopów pozycji długich i powrót do wzrostów.

Oczywiście możliwy jest też  scenariusz odwrotny i mogę się mylić w swoich analizach, niemniej tak obecnie widzę ten rynek. Jeżeli miałbym otwartą pozycję, na pewno zabezpieczyłbym się zleceniem SL. A jak zostałaby pozycja zamknięta, ponownie kupowałbym DAX, gdy cena powróciłaby do górnego ograniczenia konsolidacji.

Mojego wpisu proszę nie traktować jako rekomendacji 🙂 Myślę, że każdy jest dorosły i sam powinien podjąć decyzję.

Jak zwykle zachęcam Cię też do komentowania i wypowiadania swoich opinii.

W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Mail: robert (at) profittrader.pl

lub na Skype: smug.robert lub po prostu zadzwoń +48 698 668 336

Zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie

Robert Smug

Trader, Inwestor, MBA

PS

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowymi informacjami o EA i jej wynikach, kliknij poniżej i zapisz się na listę:

2015-10-25