fbpx

Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

BREXIT – Traderzy położeni na łopatki przez EA (automaty)

Dodano: 28-Cze-2016

Noc z czwartku na piątek (moment ogłaszania najpierw cząstkowych, a później ostatecznych wyników referendum w UK), przyniosła ogromną zmienność. Wiele instrumentów tej nocy mogło pochwalić się zmiennością rzędu 10%, a w większości przypadków oscylowała ona w przedziale 4%-8%.

Jak możemy przeczytać w artykule Bloomberga pt. „Machines Lead Hedge Fund Traders in Brexit Chaos, Braga Wins”, co w wolnym tłumaczeniu można przetłumaczyć jako „Fundusze wykorzystujące Maszyny (EA Automaty) osiągnęły lepsze stopy zwrotu niż Fundusze zarządzane przez ludzi na wydarzeniach związanych z Brexitem”, który ukazał się 28.06.2016 r. Oryginalny artykuł możesz przeczytać pod tym linkiem. Fundusze generujące zyski dzięki EA osiągnęły zdecydowanie lepsze wyniki niż fundusze zarządzane przez ludzi.

Czy dziwi mnie ten fakt?

Zdecydowanie nie. Ludźmi kieruje strach i chciwość, a w długiej perspektywie czasowej są niekonsekwentni. Z EA nie ma tego problemu. Zawsze składają zlecenia, gdy tylko są spełnione warunki rynkowe zaszyte w ich strategii, zawsze grają zgodnie z zasadami zarządzania wielkością pozycji, nie przesuwają/usuwają SL i TP, jeżeli takie działanie nie jest przewidziane w ich Strategii.

Wracając do artykułu. Jak możemy się z niego dowiedzieć, najlepszy Fundusz wykorzystujący EA Lynx Asset Management, zarobił w ciągu jednego dnia 5,1%, kolejny Capital Fund Management, który zarządza kwotą 7 mld dolarów, zarobił tego dnia 4,2%, co równa się kwocie bagatela 294 mln $. 🙂 Z drugiej strony, jak możemy wyczytać z artykułu, najlepszy fundusz zarządzany przez ludzi zarobił 0,5%, a najgorszy stracił 2,5%. Myślę, że dane zaprezentowane w artykule Bloomberga dają jasną odpowiedź, jaki styl w tradingu wiedzie prym w przypadku inwestowania krótkoterminowego. Dziesięciokrotna różnica w zyskach między najlepszym funduszem „zarządzanym przez EA”, a zarządzanym przez ludzi nie pozostawia obecnie złudzeń.

A jak poradziły sobie moje EA?

Zacznijmy od EA Freedom, o której możesz przeczytać więcej oraz nabyć go tutaj. Automat ten nie miał żadnej pozycji pozostawionej na noc z czwartku na piątek. Natomiast, nie wdając się w szczegóły, pod koniec zeszłego tygodnia miał jedną pozycję, która dała mu zarobić 153 punkty. (screen poniżej)

2016-06-28_135647

EA OIL Trader nie miał pod koniec zeszłego tygodnia (czwartek-piątek) żadnej pozycji. O EA OIL Trader możesz przeczytać tutaj. Do 10.07 obowiązuje na niego niższa premierowa cena, obecnie pozostały jeszcze tylko 4 sztuki w tej cenie.

EA R-Trader, automat, którego nie oferuję obecnie komercyjnie, jest moim prywatnym automatem, w ciągu całego zeszłego tygodnia zarobił ponad 700 pkt.

2016-06-28_145124

Automat ten też ma zlecenia stratne, aby nie pokazywać tej jasnej strony rynku, obecnie cały miesiąc ma na +400 pkt zysku.

2016-06-28_143809

 

W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Mail: robert (at) profittrader.pl

lub na Skype: smug.robert lub po prostu zadzwoń +48 698 668 336

Pozdrawiam serdecznie

Robert Smug

Trader, Inwestor, MBA

PS

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowymi informacjami o EA i jej wynikach, kliknij poniżej i zapisz się na listę:

2015-10-25