Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

#Instrument_miesiąca Lipiec/Sierpień #9 (wykres)

Dodano: 19-Lip-2019

Witajcie moi drodzy,

Czas na kolejny #Instrument_miesiąca, czyli instrument, który warto obserwować przez najbliższe dni lub tygodnie, ponieważ ma on duży potencjał do ruchu trendowego czyli ruchu w jednym kierunku ze sporym zasięgiem. Gra z trendem to wg mnie jedna ze skuteczniejszych technik inwestowania w długim okresie czasu.

Zanim przejdę do prezentacji instrumentu, któremu obecnie bacznie się przyglądam zacznę od kilku słów wstępu. Obecnie publikuję zdecydowanie mniej treści, staram się skupić przede wszystkim na jakości wpisów,a nie na ich ilości.

Instrument, który wytypowałem ostatnio, a było to pod koniec maja, zachował się dokładnie tak jak przewidywałem. Był to indeks australijski (AUS200 – znajdziesz go m.in. u tego brokera). W momencie publikacji analizy cena była na poziomie 6465 pkt, w maksymalnym punkcie jej wartość wynosiła 6709, co znaczy że wykonała ruch do góry o maksymalnej wartości 244 pkt i wszystko to przewidziałem, przed wykonaniem się ruchu. Co ważne otrzymałem wiadomość od jednego z moich czytelników, który też bacznie czytał moje wpisy i wykorzystał sytuację na tym instrumencie.. Właśnie z takich wiadomości najbardziej się cieszę bo pokazują mi, że warto robić to co robię.

 

A sam poprzedni wpis znajdziesz klikając tutaj.

A teraz czas na nowy instrument któremu będę się bacznie przyglądał w najbliższym okresie.  To na co warto zwrócić uwagę to przede wszystkim indeksy europejskie, a w szczególności indeksowi Euro Stock 50 (EU50 – znajdziesz go m.in. u tego brokera)

Jeżeli mówię o obserwacji to pod kątem pozycji długich.

Na początek warto zerknąć na wykres EU50.  Od grudnia 2018 roku porusza się on w trendzie wzrostowym, z jedną większą konsolidacją, która trwała maj-czerwiec. Obecnie indeks ten zbudował mniejszą konsolidację, którą właśnie może wybić górą.

 

 

Drugą ważną kwestią są nadchodzące wydarzenia fundamentalne, bardzo ważne dla gospodarki całej strefy Euro, stąd też wybór jaki padł z mojej strony na indeks odzwierciedlający zachowanie całej strefy, a nie jakiegoś szczególnego kraju.  Jeżeli czytasz ten wpis przed 25 lipca to tego dnia, czwartek, odbędzie się kolejne posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (ECB), po którym rynek może zostać poinformowany o nowych krokach jakie może podjąć ECB aby pobudzić wzrost gospodarczy i co za tym idzie inflację w strefie Euro. To może być wydarzenie, które zarówno może być katalizatorem do dalszych wzrostów, ale może też się zdarzyć, że rynek się rozczaruje planowanymi działaniami lub ECB na razie nie zrobi nic.

Nie mniej jednak czasami bywało tak, że wydarzenie fundamentalne, na które wszyscy czekali nie miało żadnego wpływu na rynek, albo ten poruszał się zgodnie z trendem pomimo braku jakichkolwiek wydarzeń, lub w dniu samego wydarzenia nic się szczególnego nie zadziało a ruch następował kilka dni później dlatego jestem czujny i bacznie przyglądam się temu instrumentowi bo dalszy ruch wzrostowy może pojawić się w każdej chwili.

Oczywiście też rynek może spaść 🙂 Tylko taki ruch obecnie już mnie nie interesuje.

=======================

Zapraszam na moje szkolenie indywidualne: http://bit.ly/szkolenie-1-na-1

Szczegółowy opis Automatów (EA) jakie oferuję znajdziesz tutaj: http://bit.ly/szkolenia-ea

======================

Polub moją stronę na Facebook`u tutaj oraz subskrybuj mój kanał na YouTube tutaj. Dziękuję bardzo.

Pozdrawiam

Robert Smug

Trader, Inwestor, MBA, Doradca Inwestycyjny nr 740

Masz pytania dzwoń: +48 698 668 336

PS.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowymi informacjami o moich wpisach, webinarach i systemach, kliknij poniżej i zapisz się na listę.