Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

Jaki musisz mieć kapitał na start w inwestowaniu z trendem?? Kwota może Cię zaskoczyć – Przeczytaj

Dodano: 19-lis-2021

Dzień dobry!

 

Dziś postanowiłem poruszyć bardzo ważny temat, o który jestem często pytany przez wiele osób zaczynających swoją przygodę z inwestowaniem z Trendem: Jaki kapitał muszę mieć na start?

 

Wszystko o czym napiszę poniżej będzie dotyczyło moich doświadczeń, oraz moich klientów, związanych przede wszystkim z inwestowaniem z Trendem, zarówno na kontraktach CFD oraz na rynkach akcji. Gra z trendem czy to na wzrosty czy na spadki, czy na spółkach wzrostowych to wg mnie najłatwiejsza droga pomnażania kapitału czyli po prostu zarabiania. O innych metodach i ich potrzebach kapitałowych nie będę się wypowiadał bo się na tym nie znam.

 

Zanim przejdę do sedna tego wpisu to przypominam, że tydzień temu nagrałem video, w którym opowiadałem m.in jak widzę przyszłość głównych rynków akcji, naszą parę walutową USDPLN, oraz jaką ciekawą spółkę amerykańską warto obserwować, na której, zarobiłem już jakieś pieniądze i jeszcze zamierzam. Sprawdź skuteczność tego co mówiłem oglądając video, jeżeli jeszcze tego nie robiłeś, pod tym linkiem: https://youtu.be/ikcpsSbwVJE

 

No dobrze to ile tych pieniędzy potrzeba na start?

 

Jeżeli zaczynasz i dopiero się wdrażasz w tą technikę to prawdę mówiąc powinieneś zacząć od jak najmniejszego na początek kapitału. Dlaczego? Bo podczas nauki, przynajmniej na początek nie będziesz jeszcze biegły w posługiwaniu się nią, będzie Cię kusiło grać częściej niż powinieneś, trudniej Ci będzie ocenić siłę i długość trwania trendu, łączyć i analizować informacje fundamentalne.

 

● Z czasem jednak nabierzesz pewności siebie, nauczysz się odróżniać dobre okazje inwestycyjne od krótkich ruchów, które będą mało interesujące na dłuższą inwestycję mogącą dać zarobić spore pieniądze. Jak sam będziesz się uczył taki proces nauki będzie trwał o wiele dłużej, niż nauka od osoby posiadającej już odpowiednią wiedzę, np. podczas Warsztatów Trend Trader, stąd tym bardziej powinieneś zaczynać z mniejszym kapitałem.

 

● Ja odkąd pamiętam, swoje pierwsze zasilania rachunków jakie robiłem, zaczynałem od małych kwot. Oczywiście pamiętam, że pierwsze 2 depozyty na CFD na kontrakty straciłem, ale dlatego, że był one małe zawsze miałem z czego zasilić kolejny, dzięki temu tak długo utrzymałem się na rynku, zanim nie znalazłem osób, które już zarabiały i nauczyłem się od nich jak to robić.

 

● Ponownie jak kilka lat temu powróciłem na rynek akcji amerykańskich, rachunek maklerski zasiliłem minimalną kwotą jaką wymagał broker na start, następnie jak nauczyłem się technik jakie stosuje na tym rynku podwoiłem go, by obecnie posiadać już jego wartość w 6 cyfrowej kwocie.

 

Dlaczego tak zrobiłem? Dlatego, że na początku byłem „zielony” na nim. Inwestowanie na rynku akcji różni się od inwestowania na rynku kontraktów. Pierwszy depozyt z dużym prawdopodobieństwem możemy stracić, oczywiście nie chciałem do tego dopuścić i nie dopuściłem ale znam realia początkujących na każdym rynku, i jeżeli nie korzystają oni z pomocy doświadczonych inwestorów, przy nauce, szanse na przetrwanie mają mniejsze niż 20% w ciągu 3 lat.

 

Jeszcze jedna piękna rzecz związana z inwestowaniem z trendem jest taka, że z małego depozytu możemy zrobić naprawdę duży wynik. Jedną z podstaw mojej gry to m.in. odpowiednie zarządzanie stratą poprzez stosowanie wąskich zleceń obronnych tzw. Stop Loss, i trzymanie od czasu do czasu pozycji tak długo aby urosły do dużych zysków.

 

W grupie osób biorących udział w moich Warsztatach, są osoby posiadające zróżnicowane depozyty. Dość niedawno jeden z uczestników na Bawełnie uzyskał piękny wynik wzrostu depozytu o 200%, tylko dzięki stosowaniu zasad jakie ja sam stosuje. O czym możesz przeczytać poniżej.

Można bez dużego ryzyka osiągać super wyniki? Jasne, że można. Czego Tobie też życzę 🙂

● A jakie jest Twoje zdanie na ten temat?  Podziel się ze mną w komentarzu.

 

● Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak sam możesz nauczyć się zyskownego podejścia do inwestowania czyli gry z Trendem, jedną ze skuteczniejszych technik inwestycyjnych i poznać szczegóły mojej gry z trendem to zapraszam na bezpłatny webinar, na którym wszystko omawiam, pokazując m.in. 5 obszarów jakie należy w tym zakresie opanować. Zapisz się na niego poniżej. Webinar odbędzie się już za kilka dni:  http://bit.ly/-webinar-trend

● Pobierz bezpłatny E-BOOK: Jak zacząć inwestować z trendem: http://bit.ly/ebook-trend-yt

● Warsztaty on-line pokazujące jak skutecznie zarabiać na Trendach: https://bit.ly/warsztaty-trend
● Szkolenie Indywidualne, dla osób poszukujących wiedzy przekazywanej w sposób indywidualny : http://bit.ly/szkolenie-1-na-1

● Dołącz do mojej grupy na Facebook`u: https://www.facebook.com/groups/trend…

Brokerzy, u których inwestuje na surowcach i towarach:
● Polski broker XTB: http://bit.ly/xtb-pl
● AvaTrade PL: https://bit.ly/ava-trade-pl

Brokerzy, u których inwestuje na akcjach:
● Exante: https://bit.ly/EXANTE-akcje
● InteractiveBrokers: https://bit.ly/interactive-akcje

  Analiza wykresów TradingView: http://bit.ly/wykresy-trading-view

●  Pytania i współpraca: +48 698 668 336

Do usłyszenia
Robert Smug
+48 698 668 336
Inwestor Indywidualny, MBA, DI nr 740

#inwestowanie #trading #trend #robertsmug #kontrakty #futures #webinar #dax #nasdaq #sp500 #usdpln