fbpx

Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

Ile Okazji Inwestycyjnych Musisz Znaleźć aby Dużo Zarobić?

Dodano: 7-sty-2022

Dzień dobry!

 

Dzisiejszy wpis chcę poświęcić jednemu z mitów lub mało oczywistej kwestii dla wielu osób inwestujących lub dopiero zaczynających inwestować. Jest to o tyle ważne, że uświadomienie sobie tego o czym napiszę poniżej może zmienić sposób postrzegania inwestowania.

Czy przeanalizowałeś kiedykolwiek historię chociaż kilku inwestorów, którzy odnieśli sukces czyli zarobili konkretne pieniądze na rynku?

Dlaczego te pytanie zadaję? Ponieważ okazuje się, że wiele osób, które zarobiło naprawdę spore pieniądze na rynkach, zaczynając od relatywnie małego kapitału, zrobiła to inwestując tylko w jeden lub maks dwa instrumenty jednocześnie. Tak, nie zrobiła tego mając pozycje pootwierane na wielu jednocześnie instrumentach.

Ktoś powie ale dywersyfikacja czyli rozłożenie ryzyka, do tego wrócimy za chwilę.

Nie ma co ukrywać inwestowanie jest trudne, wymaga wiedzy, doświadczenia i cierpliwości. Wiedząc to i zajmując się nim powinniśmy skoncentrować się przede wszystkim na takim wykorzystaniu naszego czasu aby przynosiło nam ono jak największe korzyści. A nie osiągniemy tego rozpraszając swoją uwagę na wiele rynków.

Aby zarobić duże pieniądze na rynkach, czyli uzyskać ponadprzeciętną stopę zwrotu w ciągu roku, wystarczy tylko, i aż tylko, dobrze wstrzelić się w jeden, góra dwa instrumenty trendowe i starać się maksymalizować na nich zyski.

Oczywiście łatwiej powiedzieć niż zrobić, sam pokazuję jak to robię w swoich Warsztatach Trend Trader na żywo, w skrócie mogę Ci powiedzieć najłatwiej to osiągnąć stając się „prawie” ekspertem odnośnie konkretnej spółki, rynku towarowego lub jakiegoś innego instrumentu, który jest w danej chwili trendowy. A jak się na nim trend skończy poszukać kolejnego i ponowić proces stawania się ekspertem.

Ryzyko, ryzyko

Przy tym wszystkim nie należy zapomnieć o odpowiednim zarzadzaniu ryzykiem. Inwestowanie to nie hazard, i otwieranie mega dużych pozycji w stosunku do wielkości naszego konta nigdy dobrze się nie kończy. Duże zyski buduje się zaczynając od małego ryzyka w postaci SL, a potem w miarę jak cena podąża w naszym kierunku zwiększa pozycje.

Co z ta dywersyfikacją?

Jeszcze kilka słów o dywersyfikacji, nie lekceważę jej i bardzo doceniam. Jeżeli nie zajmowałbym się inwestowaniem aktywnie tylko pasywnie i chciałby, aby mój majątek się powiększał to na pewno starałbym się dywersyfikować swoje pieniądze między instrumenty. Niemniej jeżeli interesują mnie ponad przeciętne zyski na rynku dywersyfikacja nie ma sensu, bo choć chroni ona przed większymi obsunięciami kapitału, to stopę zwrotu sprowadza do średniej rynkowej, która wcale nie jest zła dla osób zajmujących się inwestowaniem podkreślam z doskoku, czyli pasywnie.

A Ty jak sam inwestujesz? Grasz na wielu instrumentach naraz czy może skupiasz się tylko na kilku?  Podziel się ze mną swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami w komentarzu.

● Oczywiście zapraszam też na mój bezpłatny webinar. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak sam możesz nauczyć się zyskownego podejścia do inwestowania czyli gry z Trendem, jedną ze skuteczniejszych technik inwestycyjnych i poznać szczegóły mojej gry z trendem to zapraszam na bezpłatny webinar, na którym wszystko omawiam, pokazując m.in. 5 obszarów jakie należy w tym zakresie opanować. Zapisz się na niego poniżej. Webinar odbędzie się już za kilka dni:  http://bit.ly/-webinar-trend

● Pobierz bezpłatny E-BOOK: Jak zacząć inwestować z trendem: http://bit.ly/ebook-trend-yt

● Warsztaty on-line pokazujące jak skutecznie zarabiać na Trendach: https://bit.ly/warsztaty-trend
● Szkolenie Indywidualne, dla osób poszukujących wiedzy przekazywanej w sposób indywidualny : http://bit.ly/szkolenie-1-na-1

● Dołącz do mojej grupy na Facebook`u: https://www.facebook.com/groups/trend.investing

Brokerzy, u których inwestuje na surowcach i towarach:
● Polski broker XTB: http://bit.ly/xtb-pl
● AvaTrade PL: https://bit.ly/ava-trade-pl

Brokerzy, u których inwestuje na akcjach:
● Exante: https://bit.ly/EXANTE-akcje
● InteractiveBrokers: https://bit.ly/interactive-akcje

  Analiza wykresów TradingView: http://bit.ly/wykresy-trading-view

●  Pytania i współpraca: +48 698 668 336

Do usłyszenia

Robert Smug
+48 698 668 336
Inwestor Indywidualny, MBA, DI nr 740

#inwestowanie #trading #trend #robertsmug #webinar #indeksy #akcje #kontrakty #futures