Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

Czy to koniec spadków na indeksach? Raczej nie!

Dodano: 11-Mar-2020

Edit: Poziom 9 000 pkt na DAX przebity. Analiza wypełniła się w 100%

Otrzymuję ostatnio dość często pytania czy takie oto zdania oznajmujące:”Czy to koniec spadków na indeksach?”, „#DAX już tyle spadł, może warto już go kupować?”, „Odbicie to kwestia czasu! Ja już kupuje!”

Oczywiście nikt nikomu nie broni podejmować takich czy innych decyzji inwestycyjnych, każdy jest sam odpowiedzialny za swoje wyniki. Natomiast dla mnie jako osoby grającej zgodnie z trendem takie pytania nie mają większego sensu, ponieważ staram się wstrzelić w trend na rynku, który trwa już od jakiegoś czasu i dla mnie obecna sytuacja jest jasna, indeksy będą jeszcze niżej.

Spadkom towarzyszy obecnie bardzo duża zmienność, sam jej doświadczyłem ostatnio w negatywnym tego słowa znaczeniu 2x ale takie też jest życie inwestora, że na pewne rzeczy nie mamy wpływu.

Myślę, że w obecnej sytuacji nawet działania podejmowane przez Banki Centralne oraz rządy poszczególnych Państw nie na wiele się zdadzą, gdyż nadal nie znane są wszystkie skutki wpływu obecnej epidemii na globalną gospodarkę. Są one ważne dla wszystkich w długim terminie czasu ale nie teraz. Jeżeli wg szacunków rządu Niemiec ma się tylko w tym kraju zarazić 60-70% społeczeństwa, o czym można przeczytać chociażby tutaj, a obecne działania mają tylko spowolnić jego rozprzestrzenianie to musi on mieć wpływ naprawdę duży. Oczywiście nie wiemy o jaki horyzont czasowy chodzi z tymi zarażonymi.

Podsumowując widzę dość duże szanse na kontynuacje spadków. A DAX może rozegrać taki scenariusz jaki wyrysowałem poniżej. Wg mnie poziom 9 000-10 000 to kwestia czasu.

Dziękuję bardzo.

Pozdrawiam

Robert Smug

Trader, Inwestor, MBA, Doradca Inwestycyjny (740)

Masz pytania dzwoń: +48 698 668 336

PS.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowymi informacjami o moich wpisach, webinarach i systemach, kliknij poniżej i zapisz się na listę.

 

Informacje przedstawione na tej stronie nie stanowią „rekomendacji inwestycyjnych”, ani „informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku). Osoby czytające treści, które są tu publikowane, podejmują decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.