Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

Wiedziałeś o tym ?

Dodano: 12-lis-2023

Dzień dobry, cześć!

🟢 Dziś czas na 2 wpis z cyklu przemyśleń rynkowych, który ma pomóc Tobie w Twojej drodze inwestycyjnej.

Uważam, że zrozumienie tej kwestii, jaką opisuje poniżej, jest kluczowe dla osiągania bardzo dobrych wyników w inwestowaniu w długim okresie czasu. Oraz co jeszcze ważniejsze do utrzymywania naszego dobrego samopoczucia, wysokiej pozytywnej energii i odpowiedniego nastawienia na cele.

🔴 Z tego co zauważyłem, rzadko, która osoba zajmująca się edukacją inwestycyjną lub analizami rynkowymi pisze o niej, co świadczy o totalnym nie rozumieniu kwestii wyników przez nie. A bez tej wiedzy większość początkujących inwestorów żyje bardziej w matrixie inwestycyjnym.

🎯 Zagadnienie, któremu chce się dzisiaj przyjrzeć jest losowość w jakiej poruszają się rynki finansowe i co za tym idzie poszczególne instrumenty.

Losowość to główny zabójca naszych oczekiwań co do wyników. Któż z nas nie wyobraża sobie wspaniałych rezultatów przy następnej pozycji i to najlepiej szybkich 🙂 i niestety często te oczekiwania się nie sprawdzają, myślę, że nawet w 95% przypadkach. Ja też czasami to sobie wyobrażam – tak działa nasz mózg. Niemniej obecnie potrafię już je oddzielić od realiów rynkowych.

O czym należy wiedzieć w przypadku losowości aby być prawie zawsze na 100% zmotywowanym do osiągania najlepszych rezultatów?

1️⃣ Trzeba wiedzieć, że w krótkim terminie czasu instrumenty takie jak np. waluty, akcje, indeksy, towary, metale, etc, poruszają się losowo i nie jesteśmy w stanie przewidzieć z żadnym prawdopodobieństwem czy otwarta przez nas pozycja okażę się tą zyskowną czy stratną.
2️⃣ Przy założeniu nr 1 tylko gra z trendem ma sens. Bo jedynie trendy wykazują kontynuację ruchów i w długim terminie czasu mamy bardzo dużą szansę, graniczącą wręcz z pewnością, że uda nam się złapać taki trend i zarobić masę pieniędzy 🙂
3️⃣ Otwierając kolejną pozycję nigdy nie wiem czy to ona jest tą, która da mi zarobić duże pieniądze, jednocześnie nie boję się jej otworzyć, bo zgodnie z moim podejściem mam ją odpowiednio zabezpieczoną i wiem, że muszę to zrobić aby nie stracić szansy na potencjalnie wysokie zyski 🙂
4️⃣ Nigdy nie wiem kiedy spadnie na mnie deszcz zysków czyli seria zyskownych pozycji 🙂 ani kiedy trafię na ścianę płaczu w postaci serii dłuższych pojedynczych stratnych pozycji. I to jest to co rzadko, kto wam powie z grona pseudo szkoleniowców, a w szczególności tych, którzy uczą inwestowania/tradingu krótkoterminowego.
5️⃣ Losowość na rynkach oznacza także losowość naszych wyników. W przypadku inwestorów początkujących powinni oni bardzo restrykcyjnie zarządzać swoim ryzykiem, czego nie robią bo nie wiedzą, że trzeba to robić i jak to zrobić.
6️⃣ Inwestowanie dla 95% inwestorów jest trudne właśnie przez losowość i przez brak zrozumienia tego zagadnienia. Powoduje ono brak szybkich wyników, tak często oczekiwanych. Frustrację przy okresach dłuższych strat. Brak zarządzania kapitałem. A wystarczy tylko napisać sobie na kartce: „Rynki Zachowują się Losowo. Nie znam wyniku mojej kolejne transakcji. Dlatego bezwzględnie realizuję swoją Strategię aby zarobić Miliony!”

🟢 Zrozumienie tego wszystkiego co napisałem powyżej, oznacza, że od tej pory nasze inwestowanie będzie naprawdę mega przyjemnym zajęciem, kiedy to nie będziemy mogli doczekać się otwarcia kolejnej pozycji. Kiedy to będziemy spokojnie wyczekiwali na dobrą okazję dla nas jaką wskazuje nam nasze podejście, które ma dużą przewagę rynkową.

W tym miejscu musze dodać, że trzeba mieć strategię/system dający taką przewagę 🙂 Jeżeli tego nie masz to po więcej szczegółów zapraszam poniżej.

Napisz mi co myślisz o tym co napisałem. Chętnie posłucham Twojej opinii.

 

👉 Zarezerwuj swoje miejsce na darmowe webinary:

👉 Jeżeli chcesz się nauczyć inwestować z Trendem tutaj: https://bit.ly/milionowe-inwestowanie

👉 Jeżeli chcesz wiedzieć co może dziać się na Rynkach: https://bit.ly/webinar-analiza

👉A jak jesteś już zdecydowany na szybkie wdrożenie u siebie moich technik oraz śledzenie tego jak inwestuje oraz jakie instrumenty obserwuje to zapraszam na:

👉 Warsztaty on-line pokazujące jak skutecznie zarabiać na Trendach: https://bit.ly/warsztat-tt-lista

👉 Śledź moje bieżące pozycje, otrzymuj powiadomienia o nowo otwieranych: https://bit.ly/pozycja-lista

👉 Seminarium Inwestycyjne On-Line 17-18 czerwca: https://bit.ly/seminarium-trend

👉 Szkolenie Indywidualne, dla osób poszukujących wiedzy przekazywanej w sposób indywidualny: http://bit.ly/szkolenie-1-na-1

● 👉 Śledź mój kanał na Telegramie: https://t.me/ProfitInvestingPL, otrzymuj krótkie dodatkowe analizy, nie publikowane gdzie indziej.

● Dołącz do mojej grupy na Facebook`u: https://www.facebook.com/groups/trend.investing

● Pobierz bezpłatny E-BOOK: Jak zacząć inwestować z trendemhttp://bit.ly/e-bookyt

●  Pytania i współpraca: +48 698 668 336 (nie udzielam indywidualnych porad inwestycyjnych)

Do usłyszenia
Robert

#ropa #wti #brent #oil #cukier #sugar #wojna #bliskiwschód #inwestowanie #trading
#gold #trader #usdpln #nasdaq #xauusd #gold #eurpln #etf #etfs #inwestowanie #trading #trend #robertsmug #dax #sp500 #eurusd #wig20 #webinar #indeksy #akcje #kontrakty #futures #waluty #rynek #broker #doradca #inwestycyjny #inflacja #xtb #dywidenda #złoto #gpw #analizatechniczna #analizafundamentalna #rynki #inwestorzytv #inwestowaniepieniędzydlapoczątkujących #inwestycja #pieniądze #giełda #giełdaforex #giełdy #gielda #inwestowaniewnieruchomości #nieruchomości #usdpln #eurpln #inwestowanie #trading #spekulacja #rpp #stopyprocentowe #krach #osłabienie