fbpx

Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

Jak Regularnie Zarabiać na Giełdzie? – Kolejna Zyskowna Pozycja

Dodano: 18-wrz-2022

Dzień dobry!

 

♨️Jak regularnie zarabiać na Giełdzie?

To jest pytanie, które często słyszę od osób zaczynających inwestowanie i od osób, które zajmują się już jakiś czas inwestowaniem i nadal nie mają wyników. W tym wpisie postaram się na nie odpowiedzieć w najprostszych słowach.

Temat nie jest mi obcy, właśnie zamykam 7 kwartał z rzędu z pozytywną stopą zwrotu odkąd prowadzę oficjalne statystyki. Ostatnia moja pozycja zamknęła się z zyskiem 20 000 PLN na Emission. Mam jeszcze jedną otwartą zyskowną pozycję, która już jest zabezpieczona przed zamknięciem ze stratą i co najwyżej może ona zamknąć mi się w okolicach zera, natomiast jak cena będzie podążała w kierunku jaki przewiduje to zamknięcie tej pozycji nastąpi pewnie już w kolejnym kwartale.

Moje najważniejsze przemyślenia dla Ciebie, na podstawie mojego doświadczenia:

👉 Po pierwsze zacznij słuchać osób, które już zarabiają, mają potwierdzone wyniki. W Internecie jest pełno samozwańczych guru inwestowania. Prawda jest natomiast taka, że większość z nich nie ma pojęcia o inwestowaniu. W Polsce mogę wskazać zaledwie kilka osób, które wg mnie potrafią zarabiać na rynkach. Pamiętaj jeżeli ktoś ma duże zasięgi, wiele tysięcy wyświetleń filmów, często pojawia się w mediach nie oznacza, że zarabia. Moje doświadczenie jest takie, że z reguły Ci co zarabiają słabo lub średnio funkcjonują medialnie. Teraz jeżeli pomyśl będziesz słuchał takich osób, które nie potrafią zarabiać, jakie sam będziesz miał wyniki? O tym kogo sam na początku śledziłem opowiadam na webinarze, na który możesz zarejestrować się tutaj.

👉 Po drugie obserwuj lub szukaj inwestorów, którzy mają wyniki jakie sam chcesz realnie osiągać, lub którzy zaczynali z pułapu z jakiego Ty startujesz, tak abyś mógł ich obserwować i uczyć się tego jak sami zarabiają. Większość osób wzoruje się np na Warrenie Buffecie. To jest ok ale obecnie on zarządza wielomiliardowym wehikułem inwestycyjnymi i dorównanie mu wynikami jest nieosiągalne dla 99,99999999% inwestorów, ja osobiście poszukałbym kogoś kto obecnie jest inwestorem indywidualnym, zaczynał z kapitałem podobnym do mojego jaki mam na start, a jak już bym się wzorował na Buffecie to ma tym co robił na początku swojej kariery inwestycyjnej w latach 50-60 XX w. niż obecnie. Polecam tez moje szkolenia indywidualne i Warsztaty Trend Trader.

👉 Po trzecie przyjmij realny okres oceny swoich wyników. U mnie minimalnym okresem na podstawie, którego oceniam swoje wyniki to kwartał. Inwestuje na interwale dziennym w związku z tym mniejszy interwał czasowy byłby totalnie bez sensu. Mam tygodnie, a nawet miesiące stratne, natomiast ostatecznie kwartały zamykam z zyskami. Taki sposób podejścia ma też u mnie ważny aspekt psychologiczny: kolejny okres jaki zamykam jest zyskowny. A co większość osób robi? Skupia się raczej na zyskach dziennych lub tygodniowych, rzadko na miesięcznych. Jeżeli większość z krótkich okresów mają stratnych, tracą przede wszystkim szerszą perspektywę i ciągle mają poczucie pesymizmu co do realności uzyskiwaniach dodatnich stóp zwrotu na rynkach.

 

To dziś na tyle. Nie chcę Cię zanudzić swoimi wpisami. Wiedzę wolę dawkować małymi ilościami niż wielostronicowymi wpisami. Wkrótce przygotuję dalszą część tego wpisu. Tymczasem zapraszam jeszcze raz na mój webinar lub jakieś ze szkoleń jeżeli jesteś zdecydowany nauczyć się zyskownego podejścia do inwestowania bez stracenia cennego czasu na niedziałające techniki lub podejścia.

 

🔥Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak sam możesz nauczyć się zyskownego podejścia do inwestowania z Trendem, osiągać ponadprzeciętne stopy zwrotu i poznać szczegóły mojej autorskiej techniki to zapraszam na bezpłatny webinar, na którym wszystko omawiam, pokazując m.in. 5 obszarów jakie należy w tym zakresie opanować. Zapisz się na niego teraz klikając tutaj lub poniżej. Webinar odbędzie się już za kilka dni.

♨ Zarezerwuj swoje miejsce na webinar, na którym przedstawiam w szczegółach moją technikę inwestycyjną: http://bit.ly/-webinar-trend

👉 Warsztaty on-line pokazujące jak skutecznie zarabiać na Trendach: https://bit.ly/warsztaty-inwestowanie-trend

👉 Szkolenie Indywidualne, dla osób poszukujących wiedzy przekazywanej w sposób indywidualny: http://bit.ly/szkolenie-1-na-1

👉 Śledź moje bieżące pozycje, otrzymuj powiadomienia o nowo otwieranych: https://bit.ly/pozycje-live

● Dołącz do mojej grupy na Facebook`u: https://www.facebook.com/groups/trend.investing

● Pobierz bezpłatny E-BOOK: Jak zacząć inwestować z trendem: http://bit.ly/ebook-trend-yt

●  Pytania i współpraca: +48 698 668 336 (nie udzielam indywidualnych porad inwestycyjnych)

 

Do usłyszenia

Robert Smug
Inwestor Indywidualny, MBA, DI nr 740

#inwestowanie #trading #trend #robertsmug #btc #eth #crypto #webinar #indeksy #akcje #kryptowaluty #kontrakty #futures #etf #waluty #rynek #dax #sp500 #nasdaq #eurusd #wig20 #usdpln #eurusd #eurpln #nasdaq #doradca #inwestycyjny #inflacja