fbpx

Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

Jak Potwierdzić Czy Trend Jest Silny i Poprawić Swoje Wyniki Inwestycyjne!

Dodano: 3-gru-2021

Dzień dobry!

 

Dziś napiszę Ci jak możesz zwiększyć swoje szanse zarobienia na rynku w przypadku inwestowania z trendem, zwłaszcza na towarach, płodach rolnych, metalach i akcjach.

●  Jedną z technik, jaką ja stosuje, jest potwierdzenie trendu poprzez sprawdzenie danych fundamentalnych dotyczących danego instrumentu. O czym trzeba pamiętać to trendy nie biorą się same z siebie, zawsze za nimi stoją jakieś bardzo ważne czynniki fundamentalne, które mają największy wpływ na siłę i długość trwania trendu, i dopóki nie będą one wyczerpane trend z dużym prawdopodobieństwem będzie trwał.

●  Analiza fundamentalna jest często ignorowana lub pomijana przez wiele osób zajmujących się inwestowaniem ale wg mnie połączenie jej z analizą techniczną daje najlepsze rezultaty w inwestowaniu.

Każdy rodzaj instrumentu charakteryzuje się innymi czynnikami, które mają wpływ na zmianę jego ceny. Przykładowo dla rynku kawy są to głównie czynniki pogodowe i popyt. Bacznie się im przyglądając można starać się przewidzieć zachowanie tego instrumentu. Przy okazji jeżeli nie widziałeś jeszcze mojej ostatniej analizy na temat rynku kawy to możesz ją obejrzeć na moim kanale YouTube klikając tutaj lub jeden z linków poniżej

Natomiast dla rynku akcji poszukując akcji o dużym potencjale wzrostu trzeba szukać ich przede wszystkim wśród akcji, które mają rosnące Zyski, Sprzedaż i Marże.

●  Pierwszym Twoim zadaniem powinna być identyfikacja czynników dla każdej grupy instrumentów jakie obserwujesz, które mają największy wpływ na zmianę ich ceny. Jest to zadanie prawdę mówiąc najtrudniejsze bo wymaga najwięcej pracy jeżeli nigdy wcześniej tego nie robiłeś.

●  Drugim Twoim zadaniem powinno być znalezienie źródeł tych informacji. Ważna rzecz to aby były one jak najbardziej wiarygodne.

●  Trzecim to śledzenie lub sprawdzanie informacji w przypadku, gdy któryś instrument wyda Ci się ciekawy na podstawie Twoich obserwacji i ocena czy to są informacje istotne dla dalszej kontynuacji trendu czy nie.

I to w sumie to tyle, czy aż tyle aby zwiększyć swoją szansę odniesienia sukcesu w inwestowaniu. Zdaje sobie jednak sprawę, że o wiele łatwiej to napisać, niż zrobić, zwłaszcza na początku.

Oczywiście każdą osobę, która chce skrócić swoją drogę w inwestowaniu zapraszam na moje Warsztaty Trend Trader, na których wszystko to o czym napisałem powyżej pokazuje w codziennym swoim inwestowaniu oraz oczywiście zapraszam na mój bezpłatny webinar, który poprowadzę, już ostatni raz w tym roku, za kilkanaście dni, gdzie pokazuję cały swój proces inwestycyjny od A do Z. Link do zapisu znajdziesz poniżej.

A jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Czy w swoim inwestowaniu używasz także analizy fundamentalnej? Podziel się ze mną w komentarzu.

● Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak sam możesz nauczyć się zyskownego podejścia do inwestowania czyli gry z Trendem, jedną ze skuteczniejszych technik inwestycyjnych i poznać szczegóły mojej gry z trendem to zapraszam na bezpłatny webinar, na którym wszystko omawiam, pokazując m.in. 5 obszarów jakie należy w tym zakresie opanować. Zapisz się na niego poniżej. Webinar odbędzie się już za kilka dni:  http://bit.ly/-webinar-trend

● Pobierz bezpłatny E-BOOK: Jak zacząć inwestować z trendem: http://bit.ly/ebook-trend-yt

● Warsztaty on-line pokazujące jak skutecznie zarabiać na Trendach: https://bit.ly/warsztaty-trend
● Szkolenie Indywidualne, dla osób poszukujących wiedzy przekazywanej w sposób indywidualny : http://bit.ly/szkolenie-1-na-1

● Dołącz do mojej grupy na Facebook`u: https://www.facebook.com/groups/trend.investing

Brokerzy, u których inwestuje na surowcach i towarach:
● Polski broker XTB: http://bit.ly/xtb-pl
● AvaTrade PL: https://bit.ly/ava-trade-pl

Brokerzy, u których inwestuje na akcjach:
● Exante: https://bit.ly/EXANTE-akcje
● InteractiveBrokers: https://bit.ly/interactive-akcje

  Analiza wykresów TradingView: http://bit.ly/wykresy-trading-view

●  Pytania i współpraca: +48 698 668 336

Do usłyszenia
Robert Smug
+48 698 668 336
Inwestor Indywidualny, MBA, DI nr 740

#inwestowanie #trading #trend #robertsmug #webinar #indeksy #akcje