Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

Dlaczego ludzie wierzą w to, że im się jednak uda?

Dodano: 29-paź-2023

Dzień dobry, cześć!

Dziś rozpoczynam nową serię wpisów z moimi przemyśleniami, która mam nadzieję, że pomoże Tobie w Twojej drodze inwestycyjnej. Zacznę od wg mnie mega ważnego tematu jakim jest trading bardzo krótkoterminowy, nazywany np. Day-Tradingiem. Skłoniło mnie do tego w ostatnim czasie duża ilość różnych reklam jakie widzę, związana z tym typem aktywności. Jakieś harmoniczne i zwycięskie układy, renko, analiza dziennego wolumenu, fibo to wszystko to ściema, na której zarabiają jej twórcy czy to poprzez umowy z brokerami, poszukującymi „mięsa armatniego” czy na sprzedaży swoich kursów i usług.

Day-trading czy trading krótkoterminowy uważam za coś na czym nie zarobi żaden inwestor indywidualny na dłuższą metę. Pisał już o tym w latach 50 ubiegłego stulecia Nikolas Darvas, który po zamknięciu z zyskiem pozycji długoterminowych na kwotę 500 000$, spróbował day-tradingu na akcjach i w kilka tygodni stracił ponad 100 000$. Nie pomogło mu w tym nawet przeprowadzenie się w tamtych czasach do Nowego Yorku i bezpośrednia obserwacja giełdy.

Na takim inwestowaniu krótkoterminowym można zarobić ale jak robi się w sposób mega profesjonalny, poświęcając się temu tak jakby się pracowało na etacie. Osobiście znam w Polsce 3 osoby, które na takim inwestowaniu zarabiają i ich sposób tradingu nie ma nic wspólnego z tym co widzę w reklamach. A z drugiej strony poznałem ponad już myślę 5000 osób, które na takim rodzaju inwestowania straciły, czasami setki tysięcy złotych.

Dlaczego zatem na Day-Trading nie da się zarobić?

1. Pierwszy powód na jaki łapią się osoby chcące się tym zajmować to wiza „regularnych” zysków, które są regularne ale dla brokera u jakiego traci się pieniądze. Nie ma w żadnej formie inwestowania takiego czegoś jak regularne zyski w określonych odstępach czasowych. Regularne zyski są na etacie i kropka. Nawet w day-tradingu pojawiają się one nie regularnie. Linda Raschke, czołowa światowa day-traderka, która zajmuje się tym zajęciem ponad 40 lat, w jednym z wywiadów przyznała, że swojej karierze musiała się mierzyć z okresami kiedy nie zarabiała ponad 1 rok czasu.

2. Drugi powód to brak odpowiedniej ilości czasu poświęcanego na to zajęcie. Jak pracujesz zawodowo i „trejdujesz” w przerwie między zajęciami w pracy to bawisz się raczej w hazard niż zarabianie. Na hazardzie się tylko traci, i nie pomogą Ci w tym żadne magiczne systemy wymienione przeze mnie powyżej.

3. Trzeci powód to ogromne uzależnienie emocjonalne. Wiesz dlaczego uwielbiam mój sposób inwestowania, który ma średnioterminowy horyzont czasowy i patrzę tylko na interwał dzienny, ponieważ, nawet jak mam otwarte pozycje to nie mam presji aby zaglądać na platformę nawet przez kilka dni i dobrze się z tym czuję. W day-tradingu nie ma takiego luksusu, musisz non-stop śledzić co się dzieje i już właśnie jest po Tobie bo „wpadłeś w uzależnienie”, a osobom uzależnionym nie zależy na wyniku ale na emocjach.

4. Czwarty powód to dzienna losowość. Ceny w ujęciu dziennym zachowują się losowo, nie da się przewidzieć co się stanie z ceną na koniec dnia. Natomiast w terminie długoterminowym rządzą trendy i to one determinują główny ruch danego instrumentu. Zrozumiałem to dawno temu.

5. Piąty powód to tzw. FOMO czyli chęć bycia na rynku non-stop. Zwróć uwagę, że nasz mózg wymaga ciągłej nowej stymulacji aby się nie nudził, nawet ja w tej chwili pisząc tą wiadomość, przerwałem ją już 2x aby zrobić coś innego. Day-trading daje właśnie taką stymulacje, ale na takim czymś się nie zarabia z powodów 3 i 4, zarabia się na skupieniu i cierpliwości.

6. Szósty powód to ogromna konkurencja na tym rynku. Do dziennej walki na rynkach staje się z najlepszymi z najlepszych na świecie. Jakby to pokazać obrazowo: oni są wyszkoleni i uzbrojeni jak armia Stanów Zjednoczonych, a day-trader amator wygląda przy nich jak bojownik islamski w klapkach i na skuterze z kałasznikowem w rękach.

Napisz mi co myślisz o tym co napisałem. Chętnie posłucham Twojej opinii.

👉 Zarezerwuj swoje miejsce na darmowe webinary:

👉 Jeżeli chcesz się nauczyć inwestować z Trendem tutaj: https://bit.ly/milionowe-inwestowanie

👉 Jeżeli chcesz wiedzieć co może dziać się na Rynkach: https://bit.ly/webinar-analiza

👉A jak jesteś już zdecydowany na szybkie wdrożenie u siebie moich technik oraz śledzenie tego jak inwestuje oraz jakie instrumenty obserwuje to zapraszam na:

👉 Warsztaty on-line pokazujące jak skutecznie zarabiać na Trendach: https://bit.ly/warsztat-tt-lista

👉 Śledź moje bieżące pozycje, otrzymuj powiadomienia o nowo otwieranych: https://bit.ly/pozycja-lista

👉 Seminarium Inwestycyjne On-Line 17-18 czerwca: https://bit.ly/seminarium-trend

👉 Szkolenie Indywidualne, dla osób poszukujących wiedzy przekazywanej w sposób indywidualny: http://bit.ly/szkolenie-1-na-1

● 👉 Śledź mój kanał na Telegramie: https://t.me/ProfitInvestingPL, otrzymuj krótkie dodatkowe analizy, nie publikowane gdzie indziej.

● Dołącz do mojej grupy na Facebook`u: https://www.facebook.com/groups/trend.investing

● Pobierz bezpłatny E-BOOK: Jak zacząć inwestować z trendemhttp://bit.ly/e-bookyt

●  Pytania i współpraca: +48 698 668 336 (nie udzielam indywidualnych porad inwestycyjnych)

Do usłyszenia
Robert

#ropa #wti #brent #oil #cukier #sugar #wojna #bliskiwschód #inwestowanie #trading
#gold #trader #usdpln #nasdaq #xauusd #gold #eurpln #etf #etfs #inwestowanie #trading #trend #robertsmug #dax #sp500 #eurusd #wig20 #webinar #indeksy #akcje #kontrakty #futures #waluty #rynek #broker #doradca #inwestycyjny #inflacja #xtb #dywidenda #złoto #gpw #analizatechniczna #analizafundamentalna #rynki #inwestorzytv #inwestowaniepieniędzydlapoczątkujących #inwestycja #pieniądze #giełda #giełdaforex #giełdy #gielda #inwestowaniewnieruchomości #nieruchomości #usdpln #eurpln #inwestowanie #trading #spekulacja #rpp #stopyprocentowe #krach #osłabienie