Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

Co to jest CANSLIM ? Technika, która generuje wysokie stopy zwrotu

Dodano: 4-cze-2023

Dzień dobry!

 

W tym tygodniu świat osób inwestujących w spółki wzrostowe czyli mocno trendowe, generujące zdecydowanie wyższe stopy zwrotu niż spółki tylko value czyli np. płacące dywidendy, obiegła smutna wiadomość o śmierci twórcy techniki CANSLIM William J. O’Neil`a, którą sam się interesuje.

Jest to dobry moment aby przedstawić ją szerszemu gronu w Polsce, ponieważ jest ona u nas całkowicie nieznana, a znam osoby, które modyfikując ją na swoje potrzeby potrafią generować zweryfikowane wyniki rzędu 200-300% na rok przy kontach kilkumilionowych w dolarach.

Technika inwestycyjna CANSLIM to metoda łączyca analizę techniczną i fundamentalną, aby zidentyfikować potencjalne akcje wzrostowe przed ich dużym wzrostem.

CANSLIM to skrót, w którym każda litera przedstawia kluczowy czynnik do rozważenia podczas inwestowania:

👉  C oznacza bieżące kwartalne zyski na akcję (Current Quarterly Earnings per Share): Firma powinna wykazywać znaczny wzrost bieżących kwartalnych zysków na akcję, najlepiej dwucyfrowy, w porównaniu do tego samego kwartału w poprzednim roku.

👉  A oznacza roczny wzrost zysków (Annual Earnings Increases): Firma powinna wykazywać historię stałego rocznego wzrostu zysków przez ostatnie pięć lat, znowu, najlepiej dwucyfrowy.

👉  N oznacza nowe produkty, nowe zarządzanie, nowe szczyty (New Products, New Management, New Highs): Firma powinna mieć innowacyjne produkty lub usługi, zmianę w zarządzaniu, lub jej akcje powinny osiągać nowe szczyty (ATH).

👉  S oznacza podaż i popyt (Supply and Demand): Akcje powinny być na giełdzie w wysokim popycie, z większą liczbą kupujących niż sprzedających.

👉  L oznacza lidera lub maruder (Leader or Laggard): Firma powinna być liderem w swojej branży, a nie maruderem.

👉  I oznacza instytucjonalne wsparcie (Institutional Sponsorship): Akcje powinny mieć wsparcie od dużych inwestorów instytucjonalnych, takich jak fundusze inwestycyjne i fundusze emerytalne.

👉  M oznacza kierunek rynku (Market Direction): Inwestorzy powinni brać pod uwagę ogólny kierunek rynku podczas inwestowania.

Metoda CANSLIM zapewnia metodyczne podejście do inwestowania, redukując wpływ emocji na podejmowanie decyzji. Łączy zarówno siłę analizy fundamentalnej, jak i technicznej, dostarczając bardziej całościowy obraz potencjału firmy.

Jednak jak każda strategia inwestycyjna, CANSLIM nie jest pozbawiona wad. Wymaga ona znacznego nakładu czasu i wysiłku na badanie i analizowanie potencjalnych spółek. Dodatkowo, metoda ta w dużym stopniu polega na odpowiednim momencie wejścia w pozycję, co może być trudne dla wielu osób.

Pomimo tych wyzwań, wielu inwestorów odniosło sukces dzięki metodzie CANSLIM. Na przykład, sam William J. O’Neil używając tej strategii, osiągał skumulowany roczny zwrot na poziomie 20,7% przez okres 25 lat. To tak jakby kwotę 5 000$ pomnożyć przez 25 lat do kwoty 500 000$.

To jest tylko ogólny opis strategii, jaki wygenerowałem, nie będę ukrywał, przy pomocy AI. Aby zapoznać się z jej całościowym opisem polecam książkę O`Neila „How to Make Money in Stocks: A Winning System in Good Times and Bad”. Można ją przeczytać w języku angielskim, niestety nie ma polskiego tłumaczenia, ale w najbliższym czasie postaram się więcej o niej nagrać filmów i pokazać przykładowych akcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

● Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak sam możesz nauczyć się zyskownego podejścia do inwestowania, osiągać ponadprzeciętne stopy zwrotu i poznać szczegóły mojej autorskiej techniki gry z trendem to zapraszam na bezpłatny webinar, na którym wszystko omawiam, pokazując m.in. 5 obszarów jakie należy w tym zakresie opanować. Zapisz się na niego poniżej. Webinar odbędzie się już za kilka dni.

♨ Zarezerwuj swoje miejsce na webinar, na którym przedstawiam w szczegółach moją technikę inwestycyjną: http://bit.ly/webinar-tt-lista

👉 Warsztaty on-line pokazujące jak skutecznie zarabiać na Trendach: https://bit.ly/warsztat-tt-lista

👉 Śledź moje bieżące pozycje, otrzymuj powiadomienia o nowo otwieranych: https://bit.ly/pozycja-lista

👉  Seminarium Inwestycyjne On-Line 17-18 czerwca: https://bit.ly/seminarium-trend

👉 Szkolenie Indywidualne, dla osób poszukujących wiedzy przekazywanej w sposób indywidualny: http://bit.ly/szkolenie-1-na-1

● 👉 Śledź mój kanał na Telegramie: https://t.me/ProfitInvestingPL, otrzymuj krótkie dodatkowe analizy, nie publikowane gdzie indziej.

● Dołącz do mojej grupy na Facebook`u: https://www.facebook.com/groups/trend.investing

● Pobierz bezpłatny E-BOOK: Jak zacząć inwestować z trendem: http://bit.ly/e-bookyt

●  Pytania i współpraca: +48 698 668 336 (nie udzielam indywidualnych porad inwestycyjnych)

 

Do usłyszenia

Robert Smug
Inwestor Indywidualny, MBA, DI nr 740

#gold #trader #usdpln #nasdaq #xauusd #gold #eurpln #etf #etfs #inwestowanie #trading #trend #robertsmug #dax #sp500 #eurusd #wig20 #webinar #indeksy #akcje #kontrakty #futures #waluty #rynek #broker #doradca #inwestycyjny #inflacja #xtb #dywidenda #złoto #gpw #analizatechniczna #analizafundamentalna #rynki #inwestorzytv #inwestowaniepieniędzydlapoczątkujących #inwestycja #pieniądze #giełda #giełdaforex #giełdy #gielda #inwestowaniewnieruchomości #nieruchomości