Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

Jak ważny jest okres roku dla Twoich wyników?

Dodano: 3-Sty-2017

Dzisiejszy wpis poświęcę znaczeniu czasu oraz odpowiedniego odniesienia do swoich wyników w inwestowaniu. Na końcu wspomnę, dlaczego właśnie teraz jest najlepszy czas na to,  aby rozpocząć przygodę z inwestowaniem w odpowiedni i przewidywalny sposób, który może dać stopę zwrotu wynoszącą ponad 250% w perspektywie ok. 1 roku.

Na początek mam do Ciebie pytanie: ile zarobiłeś w roku 2016?

Pomyśl i zastanów się chwilę. Jeżeli nie inwestowałeś do tej pory, możesz to pytanie pominąć. Dla mnie to był jeden z lepszych okresów, odkąd rozpocząłem przygodę ze systemami mającymi przewagę statystyczną. Większość moich systemów, których używam, wygenerowała pozytywną stopę zwrotu, choć nie będę ukrywał, że nie wszystkie. Pewne rozczarowania także mnie spotkały. Ważna jest jednak dywersyfikacja portfela, ona często decyduje o sukcesie w długiej perspektywie czasowej.

Słowo okres jest tu kluczowe, gdyż na wyniki trzeba patrzeć tylko z dłuższej perspektywy. Dla mnie, jak i dla jednego z moich nauczycieli, takim okresem jest min. 1 rok. W tradingu można mieć lepsze i gorsze okresy. Jeden miesiąc o niczym nie świadczy. Już wielokrotnie widziałem wyniki rzędu 1000%, uzyskiwane w kilka dni/tygodni, które po kolejnych dniach kończyły się z reguły wyzerowaniem konta. Wyniki te były osiągane przez tzw. szczęście i/lub grę bez SL. Chwilowy sukces pomiędzy ciągłymi porażkami.

W moim podejściu ważne jest posiadanie odpowiedniego systemu do gry, wiedza o nim, o rynku oraz doświadczenie tradingowe. W ciągu roku mogą być okresy bardzo dobre oraz słabe, ale dopiero dłuższy czas (rok) mówi nam cokolwiek o wynikach. Teraz zastanów się, czy lepiej posiadać roczną pozytywna stopę zwrotu np. rzędu 100%, czy jeden strzał na 1000%, a cały rok na – 100%?

Dlaczego o tym wszystkim piszę?

Gdyż chcę abyś spojrzał na wyniki jednego z moich systemów EA OIL Trader. Wygenerował on od grudnia 2015 roku stopę zwrotu wynoszącą 308 %. Wynik poniżej:

co przełożyło się na zysk wynoszący ponad 30 000 PLN:

Ale czy każdy miesiąc był rewelacyjny? Nie, były miesiące lepsze i gorsze, jednak wynik ostateczny liczy się najbardziej:

Nie będę też ukrywał, że liczę na więcej w następnym roku oraz w kolejnych latach. Przy stosowanym przeze mnie dość agresywnym zarządzaniu kapitałem, EA w ciągu 5 lat kwotę 500$ zamieniła na 1 mln$. Nie liczę na tyle, ale jak EA zrobi chociażby 20% z tej sumy, to już będę bardzo zadowolony!

Styczeń do bardzo dobry okres na rozpoczęcie inwestowania. Za 12 miesięcy napiszę ponownie podsumowanie wyników tego EA i to także mogą być Twoje wyniki.

Mam też dla Ciebie prezent noworoczny. EA OIL Trader obecnie kosztuje 3 497 PLN, ty możesz nabyć ją ze zniżką aż 500 PLN, tylko do końca stycznia za 2 997 PLN, czyli za ok 10% wyników EA w 2016 r. Podejmij decyzję jak najszybciej. Rynek lubi osoby zdecydowane. Więcej na temat EA możesz przeczytać, klikając tutaj: https://robertsmug.pl/produkt/ea-oil-trader-1-10/

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania – zapraszam do kontaktu.

Mail: robert (at) profittrader.pl

lub na Skype: smug.robert lub po prostu zadzwoń +48 698 668 336

Pozdrawiam serdecznie

Robert Smug

Trader, Inwestor, MBA

PS.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowymi informacjami o EA i jej wynikach, kliknij poniżej i zapisz się na listę: