Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

Nowy pierwszy automat na DAX już wkrótce!

Dodano: 12-Sty-2020

Nowy pierwszy automat na DAX już wkrótce!

Zapowiadana przeze mnie, jakiś czas temu, premiera nowy systemów automatycznych na DAX w końcu zbliża się do realizacji. W przeciągu najbliższych dwóch – trzech tygodni udostępnię szerszemu gronu możliwość zakupu pierwszego z nich w kilku opcjach (w formie abonamentu albo jednorazowej płatności), tak aby każdy wybrał odpowiednią opcję dla siebie. Osoby, które zapisały się na listę oczekujących na premierę otrzymają informację o nowym EA wcześniej o czym więcej napiszę jeszcze poniżej.

Moja koncepcja, który system udostępnić pierwszy zmieniała się kilkukrotnie, wynikało to, że chcę udostępnić taki, który sprawdzi się w długim terminie czasu i będzie generował pozytywną stopę zwrotu jak najdłużej się da albo przynajmniej tak długo aby wygenerowana przez niego stopa zwrotu była zadowalająca.

Dla przypomnienia nowe systemy będą typowo day-tradingowymi. Większość pozycji będą otwierały i zamykały podczas jednej sesji a najważniejsze zasady ich działania, zwiększające szansę sukcesu przypominam poniżej:

Zasada nr 1: Każdy z automatów będzie miał otwartą tylko jedną pozycję jednocześnie. Żadnego uśredniania stratnych pozycji, poprzez otwieranie kolejnych, żadnego zwiększania pozycji wraz ze wzrostem strat.

Zasada nr 2: Każdy z automatów będzie miał twardego SL`a. Gra bez SL też nie działa.

Zasada nr 3: Żaden z automatów, nie będzie miał otwartych pozycji przez weekend lub podczas dnia bez handlu na DAX. Może się natomiast zdarzyć, że automat będzie miał otwartą pozycję przez więcej niż jedną sesję w ciągu tygodnia. Jest to dopuszczalne, jeżeli gramy u brokera, który oferuje prawie z ciągłe notowania na DAX, jak np. broker ICMarkets.

A teraz kilka słów o wynikach systemu, który zdecydowałem się udostępnić na początek.

Udostępnianie postanowiłem rozpocząć od systemu, który ma w miarę przewidywalne wyniki. Piszę w miarę, ponieważ na rynkach nigdy nie da się wszystkiego przewidzieć do końca. W miarę niskie obsuniecie kapitału, ono głównie zależy od ryzyka jakie chcemy podjąć i jedynie czego wymaga to trochę cierpliwości i pozwolenia mu na swobodną pracę.

Poniżej prezentuję jego wyniki za ostatnie 4 miesiące.

Pierwszy zrzut ekranu przedstawia wyniki miesięczne w dolarach. Używam go u brokera ICMarkets, który jest wg mnie jednym z najlepszych brokerów do day-tradingu na DAX dla osób z małym kapitałem lub niekoniecznie chcących rozpoczynać handel na DAX na kontraktach terminowych na ten instrument.

Poniżej możesz zobaczyć krzywą kapitału, układa się ona w charakterystyczny sposób dla systemów, które mają zdecydowanie większe TP niż SL. Przetestowałem w swoim życiu już dość sporo systemów i na dłuższą metę wg mnie najlepiej sprawdzają się systemy, które mają średni stosunek zysku do straty minimum na poziomie 1:1, oczywiście im wyżej do pewnego poziomu tym lepiej. Długo by pisać dlaczego ale jest to wg mnie najzdrowsze podejście.

Trzeci screen pokazuje trochę statystyk. System nie ma specjalnie dużo zyskownych pozycji, mniej niż 35% ale i tak to mu pozwala generować pozytywną stopę zwrotu. I oto w sumie chodzi, bo nie liczy się przy systemach mechaniczno-automatycznych do końca jego procentowa skuteczność, ta może być różna w różnych automatach ale czy są zyskowne w długim terminie czasu.

 

Tak jak pisałem wcześniej, osoby, które są zapisane na listę oczekujących otrzymają informację o premierze z lepszymi warunkami wcześniej wcześniej niż reszta odbiorców moich wiadomości na blogu i na Facebook`u, jeżeli jeszcze się nie zapisałeś na tą listę a chciałbyś korzystać z nowego systemy wcześniej, to możesz jeszcze to zrobić poniżej:

 

Oczekujcie bliższych informacji o premierze już wkrótce.

Pozdrawiam

Robert Smug

Masz pytania dzwoń: +48 698 668 336