fbpx

Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

#Instrument_miesiąca #11: Czy ceny Ropy poszybują mocno do góry?

Dodano: 18-Wrz-2019

#Instrument_miesiąca #11: Czy ceny Ropy poszybują mocno do góry?

Witajcie moi drodzy!

Czas na kolejny instrument miesiąca. Po ostatnim bardzo dobrym wytypowaniu DAX jako instrumentu mogącego wystrzelić w górę, co i się stało, w sierpniowym wpisie dotyczącym instrumentu miesiąca, link do niego znajdziesz tutaj, miałem pewien dylemat co do wskazania takiego instrumentu w tym miesiącu. Mam w sumie 3 dobre typy ale musiałem zdecydować się na jeden. I w tym miesiącu instrumentem tym będzie Ropa i jej się obecnie uważnie przyglądam.

16 września ropa po weekendzie otworzyłam się największa luką wzrostową oraz wykonała największy jednodniowy ruch wzrostowy w swojej historii (zmiana 14%). Wszystko to było spowodowane atakiem na jedną z największych rafinerii naftowych w Arabii Saudyjskiej. Atak ten spowodował, że z dnia na dzień światowa produkcja ropy spadła aż o 5%. Pisząc ten wpis jesteśmy w okolica niecałych 59$ za jedną baryłkę ropy i osobiście uważam, że cena Ropy będzie rosła i może to być nawet trend kilku miesięczny.

Zanim przejdę do dalszej argumentacji dlaczego tak myślę na początek spojrzymy na wykres ropy. Generalnie jak dla mnie znajduje się ona od maja w konsolidacji (duży niebieski kwadrat). Od początku sierpnia ropa skonsolidowała się w jeszcze mniejszym zakresie (mniejszy niebieski kwadrat). Obecny gwałtowny ruch do góry jaki obserwowaliśmy, z technicznego pkt widzenia, można uznać za próbę wybicia ceny z tych konsolidacji. Obecnie czekam na uformowanie się jakiegoś mniejszego zakresu cen, w czerwonym prostokącie) i będę próbował podłączyć się do trendu wzrostowego przy próbie wybicia góra. Układ jaki widzimy jest jednym z moich ulubionych układów, bardzo często rozpoczynający nowy trend.

========================

Instrument ROPA znajdziesz u 3 brokerów z usług, których korzystam:

  1. IC Markets:  http://bit.ly/ic-markets-ecn
  2. Tickmil: http://bit.ly/Tickmill-DAX 
  3. XTB: http://bit.ly/xtb-polski-broker

Dlaczego cena może rosnąć?

Wg mnie istota tkwi w tym, że mieliśmy do czynienia z atakiem na Arabię Saudyjską przez prawdopodobnie Iran. Te dwa kraje ze sobą ostro rywalizują o wpływy w rejonie. Teraz wg mnie nastąpi reakcja Arabii, która nie jest jakimś potulnym i grzecznym krajem ale co już kilkukrotnie pokazała, też angażuje się militarnie w rejonie. Arabię pewnie będą wspierali Amerykanie. To może destabilizować  sytuację w rejonie i wpływać na ceny ropy. Nie wiemy też co zrobi jeszcze Iran, ostatnio kilkukrotnie próbował już mieszać w Zatoce Perskiej. Arabia musi też przygotować się do odpowiedzi, a ta nie nastąpi z dnia na dzień. Pewnie odpowiedź będzie tak samo odczuwalna dla Iranu jak atak odczuła Arabia.

===================

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowymi informacjami o moich wpisach, webinarach i systemach, kliknij poniżej i zapisz się na listę.

=================

Rynki nie lubią takiej niepewności, może jak nawet nastąpi chwilowe rozluźnienie to przy jakimś zaostrzeniu konfliktu nastąpi szybki powrót do wzrostów cen Ropy w obawie przed ograniczonymi dostawami tego surowca.

Tak jak pisałem wcześniej przy rozgrywaniu tego układu będę szukał pozycji długich, na wybiciu konsolidacji tworzącej się w obecnym czerwonym prostokącie. Oczywiście nigdy nie wiem kiedy to nastąpi i czy oczywiście nastąpi. W inwestowaniu podstawa to cierpliwość i odpowiednie wyczekanie momentu na wejście w pozycję. Ten trend, jeżeli będzie konstytuowany może trwać nawet kilka miesięcy i rozwijać się tak jak rozwijać się będzie napięcie jakie powoli narasta w rejonie Zatoki Perskiej.

Co do potencjalnego zakresu wzrostów, nie zdziwi mnie sytuacja jak na ropie WTI zobaczymy poziomy zeszłorocznych szczytów.

Zawsze też należy też pamiętać o zabezpieczeniu się przed ewentualną stratą. Zlecania Stop Loss to podstawa, nawet jak jesteśmy przekonani w bardzo dużym stopniu do słuszności naszej analizy.

=======================

Chcesz poszerzyć wiedzę z zakresu swojego inwestowania lub nabyć jeden z moich automatów? Szczegółowy opis Szkoleń, Warsztatów i Automatów (EA) jakie oferuję znajdziesz pod tym linkiem: http://bit.ly/szkolenia-ea

======================

Polub moją stronę na Facebook`u: https://www.facebook.com/ProfitInvestingEU/

Subskrybuj też mój kanał na YouTube tutaj.

Dziękuję bardzo.

Pozdrawiam

Robert Smug

Trader, Inwestor, MBA, Doradca Inwestycyjny (740)

Masz pytania dzwoń: +48 698 668 336

Informacje przedstawione na tej stronie nie stanowią „rekomendacji inwestycyjnych”, ani „informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku). Osoby czytające treści, które są tu publikowane, podejmują decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.