fbpx

Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

#Instrument_miesiąca #10: Czy to już koniec spadków na DAX?

Dodano: 20-sie-2019

#Instrument_miesiąca #10: Czy to już koniec spadków na DAX?

Witajcie moi drodzy!

Pobujało na rynkach ostatnio ale raczej wszystko to wygląda na powtórkę z historii na indeksach 🙂

Sierpień od czasu do czasu potrafi być naprawdę zmiennym miesiącem. Z reguły pierwsze pół miesiąca to są gwałtowne spadki, a drugie pół to odrabianie strat. I podobnie mamy też w tym roku.

To co jednak zwróciło moją uwagę to cała otoczka makroekonomiczna i polityczna jaka obecnie dzieje się na rynkach. Dołek na DAX, bo o nim dziś będzie wpis, zbiegł się z publikacją najgorszych wyników ekonomicznych dla gospodarki niemieckiej od ponad 7 lat, odczyty PKB R/R, ZEW etc.. Dodatkowo coraz bardziej narasta dyskusja oraz presja i to w środowisku przedstawicieli ECB i rządu Niemiec o potrzebie pojawienia się mocnych programów stymulacji gospodarek aby nie dopuścić do kryzysu. I to w tym przypadku ECB jak i rząd Niemiec działały by niezależnie co powinno wzmocnić końcowy efekt skali w postaci, mam nadzieję, wzrostów na giełdach, a w tym konkretnych przypadku wzrostu na DAX. Warto też tu wspominać o działaniach jakie chcą podjąć inne Banki Centralne i rządy na świecie, które dokładnie też polegają na stymulacjach gospodarek w postaci obniżek stóp procentowych (ostatni przykład Australii, gdzie Bank Centralny niespodziewanie obniżył stopy procentowe aż o pół procent) i dodruku pieniędzy.

Spójrzmy teraz na wykres. DAX totalnie nie wygląda prowzrostowo, wręcz przeciwnie, dla osób ściśle trzymając się metodologii podążania za trendem mamy trend spadkowy i całe to ostatnie podejście do góry wygląda jak korekta wcześniejszych spadków.  Nie mniej to co się dzieje od strony fundamentalno-politycznej skłania mnie to zaryzykowania stwierdzenia, że dołek na DAX mógł już być i obecnie zobaczymy dalszy ruch wzrostowy, trwający kilka-kilkanaście tygodni.

===================

Instrument DAX znajdziesz m.in, u 2 brokerów z usług, których korzystam:

  1. IC Markets:  http://bit.ly/ic-markets-ecn
  2. XTB: http://bit.ly/xtb-polski-broker

===================

U mnie rozegranie tego setup`u będzie polegało na wyczekaniu na stworzenie się mniejszej/większej konsolidacji i wejściu w pozycję, gdzieś w jej obszarze. Nigdy nie należy tez zapominać o zleceniach obronnych SL, bo nigdy do końca nie wiemy co zrobi rynek. Wg mnie mogą tez być osiągalne szczyty z tego roku.

Proszę nie zapomnij zapisać się na listę mailingową poniżej, jeżeli nie chcesz aby nic Cię nie ominęło!

=======================

Chcesz poszerzyć wiedzę z zakresu swojego inwestowania lub nabyć jeden z moich automatów? Szczegółowy opis Szkoleń, Warsztatów i Automatów (EA) jakie oferuję znajdziesz pod tym linkiem: http://bit.ly/szkolenia-ea

======================

Polub moją stronę na Facebook`u: https://www.facebook.com/ProfitInvestingEU/

Subskrybuj też mój kanał na YouTube tutaj.

Dziękuję bardzo.

Pozdrawiam

Robert Smug

Trader, Inwestor, MBA, Doradca Inwestycyjny (740)

Masz pytania dzwoń: +48 698 668 336

PS.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowymi informacjami o moich wpisach, webinarach i systemach, kliknij poniżej i zapisz się na listę.

 

Informacje przedstawione na tej stronie nie stanowią „rekomendacji inwestycyjnych”, ani „informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku). Osoby czytające treści, które są tu publikowane, podejmują decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.