Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

ZŁOTO: Instrument do obserwacji na ten tydzień

Dodano: 3-Kwi-2017

ZŁOTO: Instrument do obserwacji na ten tydzień

Od kilku tygodni obserwuję co dzieje się na Złocie i wg mnie szykuje nam się konkretne wybicie w jedną ze stron. Złoto jest obecnie w trendzie wzrostowym, bardzo dobrze to widać na wykresie H4. Ostatni impuls wzrostowy z poziomów ok 1 200$ został zapoczątkowany 15.03 po posiedzeniu banku centralnego USA (tzw. FOMC) i zatrzymał się tuż przez lutowym szczytem na poziomie 1 263$ (rysunek poniżej).

Dodatkowo jak spojrzymy na wykres dzienny Złota to oprócz lutowego szczytu wzrosty zatrzymały się także tuż pod 200 dniową średnią kroczącą (rysunek poniżej). Od strony fundamentalnej cała ostatnia fala wzrostowa została wywołana przez osłabienie dolara, pomimo podwyżek stóp procentowych w USA. Wg mnie tendencja osłabiania dolara może utrzymać się nadal i w tym tygodniu możemy mieć jej kontynuację. Dlaczego? czytaj poniżej.

W środę (5.04 ) poznamy minutki z wspomnianego już wcześniej posiedzenia Banku Centralnego w USA. Treść tego dokumentu może być pretekstem do wywołania ruchu. Kolejnym takim ciekawy momentem mogą być piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy, tzw NFP. Dane te często powodują dość dużą zmienność na rynku.

Gdzie może w ciągu najbliższych dni/tygodni podążać cena?

W przypadku ruchu wzrostowego celem może być listopadowy szczyt na poziomie 1 336$. (około 800 punktów wyżej) W przypadku ruchu spadkowego powrót do marcowego dołka w okolicach 1 200$ i tak naprawdę kontynuacja konsolidacji.

Jak będzie zobaczymy. Wg mnie ważniejsze od analizy jest to jak ja będę grał. Od poniedziałku mam zajęta pozycję długą na tym instrumencie. Czekam na wybicie nowych szczytów. Jeżeli jednak rynek będzie wolał spadać w dół nie będę się z nim kłócił i w przypadku silnego trendu spadkowego będę starał się za nim podążać. Poniżej możecie zobaczyć otwarta przeze mnie pozycję długą:

PS. 1

Odbierz moje 3 bonusy , w tym jedna NOWOŚĆ Automat EA Simple Trend z Piramidowaniem oraz nowy polecany broker typu ECN z najniższymi spredami oraz dźwignią 1:500. Więcej szczegółów znajdziesz klikając tutaj. 

PS. 2

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis proszę podziel się nim na Facebooku:

PS. 3.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowymi informacjami o moich wpisach, webinarach i systemach, kliknij poniżej i zapisz się na listę.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania – zapraszam do kontaktu.

Mail: robert (at) profittrader.pl

lub na Skype: smug.robert lub po prostu zadzwoń +48 698 668 336

Pozdrawiam serdecznie

Robert Smug

Trader, Inwestor, MBA