Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

Popołudniowy system na DAX po ponad 1,5 roku, rozliczenie :)

Dodano: 27-Paź-2018

Witajcie moi drodzy!

Dziś chciałbym podzielić się, a raczej podsumować pewien system na DAX jaki bezpłatnie zaprezentowałem ponad półtora roku temu podczas webinaru oraz podczas wykładów na jakie zostałem zaproszony swojego czasu przez brokera XTB. Osoby, które śledzą mój blog od jakiegoś czasu pewnie ten system pamiętają. Jest to taki dość nietypowy system bo oparty na SL i TP czasowym. Video z opisem tego systemu znajduje się poniżej:


Na początek przedstawię trochę statystyk, a potem kilka bardzo ważnych wniosków, zwłaszcza dla osób, które zmagają się z ciągłym brakiem sukcesów w inwestowaniu, na dowolnym rynku.

Poniżej wrzucam wyniki tego systemu od maja 2017 roku do teraz, czyli mniej więcej od czasu kiedy go zaprezentowałem. Wcześniejsze wyniki systemu pokazywałem na video, jakie umieściłem powyżej.

Poniżej wklejam też kilka ostatnich pozycji Systemu aby wizualnie zobrazować jego działanie. Zielone strzałki do zyskowne pozycje, czerwone to stratne pozycje systemu.

Na wynikach tego systemu widać przede wszystkim dwa ważne okresy, jakie zaznaczyłem w czerwonych ramkach. Pierwsza przedstawia okres konsolidacji, który trwał od lipca 2017 roku do stycznia 2018 roku , następnie nastąpił okres zysków, które w maksymalnym momencie podniosły wartość konta do ponad +60%. Okres ten trwał do prawie końca lipca 2018 roku.

Ponieważ jest to system, w którym gramy tylko pozycje długie spadek kapitału jaki widzimy ostatnio pokrywa się dokładnie z zachowaniem DAX`a, który obecnie jest w trendzie spadkowym.

Jakie ważne wnioski płyną z wyników tego systemu?

Pierwszy: aby w ogóle zarabiać na rynkach trzeba mieć przetestowaną strategię lub system. Wiedząc, że coś generowało zyski w przeszłości zwiększa zdecydowanie naszą szansę, że będziemy zarabiać w przyszłości. Nie daje nam to oczywiście 100% szans. Gra generalnie bez takiej strategii prowadzi tylko do strat. Dlatego to do czego zachęcam to zawsze krytyczne spojrzenie na wszystkie techniki gry, których nikt nie potrafi udowodnić skuteczność. Sam przetestowałem wiele różnych systemów i podejść do inwestowania i uważam, że większość nie działa. A jak nie działa to prawie nikt, kto się nimi posługuje nie ma prawa nimi zarabiać w długim terminie czasu i piszę to szczerze a nie po to aby kogoś do czegoś zniechęcać lub wywyższać techniki, którymi sam się posługuje. Obecnie wyznaje zasadę, że posługuję się tylko technikami, które działają.

Drugi ważny wniosek to cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Z mojego doświadczenia wynika, że nawet najlepszy system bardzo rzadko kiedy zarabia non-stop. Okresy konsolidacji lub start z reguły trwają dłużej niż okresy zysków, dlatego bardzo ważne jest sumienne wykonywanie założeń system tak długo, dopóki jego wyniki mieszczą się w naszych założeniach. Często ludzie dlatego tracą, że nie dlatego, że mają zły system ale po prostu brakuje im cierpliwości i poddają się lub popełniają błędy właśnie w okresach kiedy idzie im gorzej.

Trzeci wniosek to zawsze odpowiednie zarządzanie ryzykiem czyli taki dobór wielkości pozycji, który nie zrujnuje naszego konta, i z którą czujemy się dobrze. Nawet ten system, który wygenerował w w/w okresie ponad 50% stopy zwrotu, miał obsunięcie kapitału, które mogłoby nawet sięgnąć 50% wielkości konta. Jeżeli ktoś nie akceptuje dużych strat, a nie akceptuje tego większość osób, powinien rozważyć zmniejszenie wielkości pozycji.

Jak zawsze w tym momencie serdecznie zapraszam do zapoznania się z moją propozycją Automatów, Szkoleń i Warsztatów. Ich szczegółowy opis znajdziesz pod tym linkiem: http://bit.ly/szkolenia-ea Masz pewność, że to co oferuję działa.

============================

Brokerzy z usług jakich korzystam:

  1. XTB: www.xtb.pl
  2. XMwww.xm.com/pl 

Aby nie ominęło Cię żadne video w przyszłości proszę zapisz się na moją listę mailingową.  Link znajdziesz tutaj. Oraz polub moją stronę na Facebook`u tutaj oraz subskrybuj mój kanał na YouTube tutaj. Dziękuję bardzo.

Pozdrawiam

Robert Smug

Trader, Inwestor, MBA

Masz pytania dzwoń: +48 698 668 336

PS.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowymi informacjami o moich wpisach, webinarach i systemach, kliknij poniżej i zapisz się na listę.