Pokazuję jak zarabiać pieniądze na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

Co łączy hossę na złotcie z hossą na bitcoinie?

Dodano: 6-Cze-2017

Co łączy hossę na złotcie  z hossą na bitcoinie?

Wiele osób pewnie się zastanawia jak długo będzie trwała hossa na Bitcoinie. Oczywiście tego nikt nie wie, niemniej ja znalazłem pewne analogie pomiędzy hossa na zlocie w latach 2003-2011 a obecną hossą jaką mamy na Bitcoinie i innych kryptowalutach.

Po pierwsze tak duże wzrosty jakie widzimy w ostatnich miesiącach na krypto-walutach nie są niczym niezwykłym. Dość podobną sytuacją mieliśmy na rynku złota w latach 2003-2011, czyli przez okres aż 8 lat! Złoto wtedy mniej więcej z poziomu 300$ zdrożało do kwoty prawie 2000$. Nie zapomnę wtedy jak u szczytu hossy pojawiały się prognozy mówiące o tym, że cena złota może zdrożeć nawet i do 6000$. Wykres złota z tego okresu na interwale miesięcznym wrzucam poniżej:

Bardzo ciekawa była także końcówka samej hossy w 2011, wzrost cen wyraźnie wtedy przyspieszył, po czym rynek jeszcze szybciej niż wzrastał zaczął spadać jak widać to na rysunku poniżej. Spowodowane było to m.in. podniesieniem wymogów depozytowych przez giełdę CME, na której handluje się kontraktami na złoto i pojawieniem się bardzo dużej fali wyprzedaży tych kontraktów przez osoby i podmioty, które nie mogły wpłacić wyższych depozytów i musiały upłynnić część swoich pozycji co wywołało falę paniki, zdjęcie poniżej:

Niemniej hossa trwała aż 8 lat i można było zarobić sporo w tym czasie pieniędzy 🙂

Jak teraz wygląda to na Bitcoinie. W latach 2015-2017 Bitcoin urósł o 919% i jak na razie nic nie wskazuje aby przestał rosnąć. Składa się na to wiele czynników, o których pisze poniżej. Poniżej wykres Bitcoina na interwal dziennym u brokera AVATrade .

Po pierwsze to co różni Bitcoin od złota to to, że jego ilość jest jak na razie ograniczona, złoto jednak wydobywa się cały czas, a także nie jest powiedziane, że za chwilę nie znajdzie ktoś w kosmosie asteroidy zbudowanej tylko ze złota, wielkości np Europy i nie zacznie się jej po kawałku sprowadzać na ziemię. Pewnym zagrożeniem dla bitcoina może być pojawianie się informacji o jego próbach zwiększenia ilości.

Cały czas jak będzie popyt na Bitcoin podobnie jak mamy cały czas rosnący popyt na złoto jego cena powinna rosnąć, a po tym co się obecnie dzieje w mediach na cały świecie, liczba osób zainteresowanych jego zakupem a także wydobyciem ciągle rośnie stąd i jego cena cały czas rośnie jak widać na rysunku powyżej.

Należy jednak pamiętać o zdrowym rozsądku i po pierwsze pamiętać o tym aby grać z trendem, jak ja to robię co widać na podstawie pozycji powyżej. Proszę pamiętać, że raz rozpoczęty trend nie kończy się tak szybko.

Pamiętać także należy o właściwym doborze wielkości pozycji do wielkości kapitału aby przy pojawieniu się jakiejś większej korekty nie stracić nagle większą część konta lub całe. Grając tak, wierzcie mi zyski pojawią się same.

Więcej o możliwości inwestowania na krypto-walutach u brokera AVATrade można przeczytać tutaj.

Pozdrawiam

Robert Smug