Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

#Instrument_miesiąca #12: DAX: Czy możliwe są dalsze wzrosty?

Dodano: 16-Paź-2019

#Instrument_miesiąca #12: Czy przed nami wzrosty na DAX?

Czy przed nami może być kolejna fala wzrostowa na DAX? Jak daleko ewentualnie może urosnąć ten indeks? I gdzie będę szukał momentu wejścia w pozycję? Dowiedź się z tego wpisu poniżej. Zapraszam do przeczytania!

Ostatnio dość bacznie przyglądam się sytuacji w światowej gospodarce, w szczególności temu co robią banki centralne w Europie (ECB) i w USA (FOMC) oraz jak przebiega konflikt handlowy USA-Chiny.

Generalnie mamy w tej chwili kierunek na luzowanie polityki monetarnej czyli na obniżki stóp procentowych oraz różnego rodzaju programy dodruku pieniędzy (QE). Zarówno ECB jak i FOMC obniżyły i pewnie jeszcze mogą obniżyć stopy procentowe. Dodatkowo ECB od 1 listopada rozpoczyna skup co miesiąc za 20 mld euro obligacji na rynku, a FOMC, czym zaskoczyło rynek ostatnio, rozpoczęło także skup obligacji krótkoterminowych, którzy nazwano „miękkim QE”. Wg FOMC ma służyć on jedynie poprawie krótkoterminowej płynności w sektorze międzybankowym ale na pewno nie zaszkodzi, a wręcz może sprzyjać dalszym wzrostom na giełdach. Poniżej wklejam ciekawą grafikę jaką przygotował dział analityczny Nordea banku, pokazujący wpływ różnych programów luzowania polityki od 2009 r. na zachowanie S&P500. Wniosek jaki płynie z tego jest jeden, jak Banki Centralne drukowały pieniądze, przekładało się to na wzrosty. Zaprzestanie dodruku powodował początek różnego rodzaju turbulencji.

Wiedząc na razie tą część spójrzmy na wykres #DAX poniżej. Wygląda na to, że zamierza on nadal poruszać się do góry. Technicznie wybiliśmy tegoroczne szczyty i nic nie stoi na przeszkodzie aby DAX nadal kontynuował ruch do góry

========================

Instrument DAX znajdziesz u 3 brokerów z usług, których korzystam:

  1. IC Markets:  http://bit.ly/ic-markets-ecn
  2. Tickmil: http://bit.ly/Tickmill-DAX 
  3. XTB: http://bit.ly/xtb-polski-broker

Jakie są ewentualnie zagrożenia dla scenariusza wzrostowego?

Scenariusz taki ma zagrożenie w postaci wojny handlowej między USA a Chinami. W każdej chwili Trump może zablokować porozumienie lub Chiny mogą postawić Stanom warunki nie do zaakceptowania. Jednak Trump musi też liczyć się z przyszłorocznymi wyborami i porozumienie jest mu bardziej na rękę ale jak to w polityce nigdy nic do końca nie wiadomo.

Gdzie będę szukał wejścia i wyjścia z pozycji?

Dla tego setup`u mam dwie opcje wejścia w pozycję. Pierwsza, po uformowaniu się kilkudniowej konsolidacji, dołączenie się do trendu w momencie wybicia jej górą. Druga jeżeli zobaczę jakąś korektę spowodowaną mało istotnym wydarzeniem politycznym lub fundamentalnym kupienie jakiegoś dołku. Zakres wzrostowy ruchu oceniam na około +/- 13 000 pkt, nigdy też nie należy zapominać o zleceniach obronnych SL w razie odwrócenia się trendu po otwarciu pozycji.

===================

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowymi informacjami o moich wpisach, webinarach i systemach, kliknij poniżej i zapisz się na listę.

 

===================

Chcesz poszerzyć wiedzę z zakresu swojego inwestowania lub nabyć jeden z moich automatów? Szczegółowy opis Szkoleń, Warsztatów i Automatów (EA) jakie oferuję znajdziesz pod tym linkiem: http://bit.ly/szkolenia-ea

======================

Polub moją stronę na Facebook`u: https://www.facebook.com/ProfitInvestingEU/

Subskrybuj też mój kanał na YouTube tutaj.

Dziękuję bardzo.

Pozdrawiam

Robert Smug

Trader, Inwestor, MBA, Doradca Inwestycyjny (740)

Masz pytania dzwoń: +48 698 668 336

Informacje przedstawione na tej stronie nie stanowią „rekomendacji inwestycyjnych”, ani „informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku). Osoby czytające treści, które są tu publikowane, podejmują decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.