Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

Aktualizacja wyników: Graal czy nie graal? Czyli kilka słów o nowych automatach na DAX

Dodano: 18-Cze-2019

Witajcie moi drodzy,

Aktualizacja 19.06: Od wpisu jaki tutaj stworzyłem minęły już ponad dwa tygodnie i mam sporo zapytań jak obecnie wyglądają wynikami automatów dlatego postanowiłem go zaktualizować o najnowsze wyniki automatów, datę ich premiery i zapowiedź oferty dla tzw. early buyers czyli osób, które chciały by już je nabyć w obniżonej cenie, i otrzymać możliwość z nich korzystania dużo wcześniej przez oficjalną premierą.

========

Powiem szczerze ostatnie tygodnie wyluzowałem trochę z udzielaniem się tutaj na blogu, gdyż od ponad dwóch miesięcy ostro pracuję nad dokończeniem prac nad nowymi automatami na DAX i tam teraz skierowałem całą swoją energię. Warto abyś przeczytał ten wpis do samego końca bo znajdziesz w nim informację, która może Cię zainteresować.

Prace nad nowymi EA na DAX rozpocząłem już w 2018 roku ale z racji przygotowywania się do m.in. egzaminów na Doradcę Inwestycyjnego, które zdałem i z dniem 6.06.2019 zostałem wpisany na listę doradców pod numerem 740, szły one raczej powoli. Jednak w tym czasie zbierałem nowe doświadczenia i obserwacje rynku, które zamieniałem na ulepszenia automatów, testowanie nowych podejść, etc. Praca nad nową skuteczną strategią nie jest łatwa i wie to, każdy kto chodź raz próbował stworzyć jakąś strategię automatyczną.

Na szczęście finał moich prac zmierza powoli ku końcowi. Efektem tego będą 3 nowe strategie automatyczne.  Będą to strategie day-tradingowe. Manualnie day-tradingiem się nie zajmuję, natomiast uważam, że świetnie z tym zajęciem poradzi sobie automat o czym pisałem m.in tutaj. Lubię trading automatyczny bo jak już wykona się całą najcięższą pracę, związaną z tworzeniem i testowaniem, automat pracuje dla nas, a my możemy spokojnie jechać na wakacje.

Drugie ważne założenie jakie przyjąłem przy budowie tych automatów to mają one co miesiąc generować pozytywną stopę zwrotu i dla wielu jest to bardzo trudne założenie do spełnienia ale nie nie możliwe jak np. spojrzy się na wyniki co niektórych funduszy hedżingowych, które potrafią generować pozytywne stopy zwrotu miesiąc do miesiąca przez kilka lat pod rząd. W końcu po to zaczęto uprawiać day-trading aby można było z niego „wyżyć” lub zapewnić inwestorom co miesięczną pozytywną stopę zwrotu. Na ten warunek patrze tylko przez pryzmat wszystkich strategii, które mają generować pozytywną stopę zwrotu łącznie, ponieważ są one miksem różnych podejść do rynku i są miesiące w których sprawdza się lepiej jedno podejście i są miesiące w którym inne.

A teraz trochę screenów obecnych wyników planowanych przeze mnie systemów ale uwaga jest to tylko mały wycinek, proszę nie sugerować się nimi do końca bo nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość. Testy pokazują, że mają one także okresy strat, które za okres za jaki pokazuje wyniki nie wystąpiły.

System nr 1 DAX AUTO Trend-Trader:

 

System nr 2 DAX AUTO Day-Trader:

System nr 3 DAX AUTO Trader, dla tego systemu pokazuje wyniki tylko za ostatni tydzień, który był najlepszy, mam też wyniki za wcześniejsze okresy, które są też bardzo dobre.

 

Wyniki jakie prezentuję wiążą się z dość dużym ryzykiem jakie ponoszę, co może też wiązać się ze sporymi obsunięciami kapitału. Wato to wziąć pod uwagę. Wychodzę jednak z założenia, że jeżeli mam dobry system, i ten system ma dużą szansę na powodzenie to warto zaryzykować bo ewentualna korzyść przewyższa moją pierwotną inwestycję.

Ok a teraz najważniejsza część, dla której piszę w ogóle ten wpis. Chciałbym aby systemy te za kilka miesięcy udostępnić szerszemu gronu odbiorców na zupełnie innych warunkach niż dotychczas to robię. Planowana przeze mnie data premiery to październik/listopad tego roku. Wiem dla niektórych to dość odległa data ale muszę być pewien, że systemy te będą nadal zachowywały się tak jak się zachowują obecnie.

Jeżeli ich wyniki okażą się dalej dobre tak jak do tej pory to chciałbym aby były one dostępne szerokiemu gronu osób, tak aby każdy mógł cieszyć się takimi wynikami jak moje.

Myślę aby udostępnić EA w formie niskiego abonamentu miesięcznego, z którego każdy będzie mógł zrezygnować w dowolnym momencie oraz jednorazowej opłaty licencyjnej. Na początek informacje o mojej propozycji otrzymają tylko i wyłącznie osoby zapisane na listę priorytetową i będzie to lepsza propozycja niż jaka ewentualnie pokażę się później. Część z tych osób, która zdecyduje się na wcześniejsze wykupienie dostępu do automatów otrzyma możliwość wcześniejszego korzystania z EA (early buyers)

Jeżeli chciałbyś otrzymać taką informację wcześniej niż reszta odbiorców moich wiadomości na blogu i na Facebook`u  oraz chciałbyś wcześniej korzystać z automatów to zapisz się na listę priorytetową poniżej:

Pozdrawiam

Robert Smug

Trader, Inwestor, MBA

Masz pytania dzwoń: +48 698 668 336