Pokazuję jak skutecznie inwestować na rynkach finansowych. Pozdrawiam Robert Smug.

pl en

DAX zysk 3470 PLN – opis transakcji dla celów edukacyjnych

Dodano: 15-Sie-2017

DAX zysk 3470 PLN – opis transakcji dla celów edukacyjnych

Witajcie po wakacyjnej przerwie,

Ostatnie 2 tygodnie spędziłem na błogim wypoczynku. To był czas na regenerację sił, naładowanie akumulatorów i pewne przemyślenia tego co zrobiłem i tego co przede mną. W tym czasie nie inwestowałem manualnie, czyli ręcznie, jedyne co to pozostawiłem moje automaty, które same zarządzają pozycjami przy moim minimalnym nadzorze.

Tuż przed wyjazdem wakacyjnym, w piątek 28.07, zamknąłem 2 pozycje na DAX z zyskiem wynoszącym około 3 470 PLN. Dziś we wpisie postaram się wam opisać całą moją metodologie otwierania pozycji, wszystkie dobre rzeczy jakie udało mi się zrobić oraz błędy jakie popełniłem.

Zacznijmy od tego, że grałem zgodnie z panującym od kilkunastu tygodni trendem spadkowym na DAX. O tym jak postrzegałem sytuacje na DAX, można było dowiedzieć się m.in. z moich lipcowych analiz, które znajdziesz np. tutaj.

Pierwszą pozycję otworzyłem 13 lipca. Tuż po dość dynamicznych wzrostach, które po analizie oceniłem jako odreagowanie wcześniejszych spadków. Oceniłem, że stosunek ryzyka do zysków jest na tyle atrakcyjny, że warto ryzykować. Generalnie trzeba pamiętać, że często w trendzie spadkowym mamy okresy dynamicznego odreagowywania spadków, po czym rynek wyznacza nowe minima. Pozycja ta przyniosła mi największy zysk wynoszący 502$, a odnotowała maksymalną stratę na poziomie ok 60-70$.

Z kolejną pozycją czekałem do posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego, tj. do czwartku 20 lipca. Spodziewałem się, że podczas posiedzenia może pojawić się duża zmienność, rynek może zostać zaskoczony jakimiś informacjami, także wolałem nie wystawiać się na dodatkowe ryzyko. Pozycję otworzyłem dopiero jak rynek zaczął wyraźnie się osuwać, podczas konferencji Mario Draghi, zaryzykowałem otworzenie kolejnej krótkiej pozycji, która dała mi zysk w wysokości 370$. Razem z dwóch pozycji uzyskałem, mniej więcej zysk 3 470 PLN

Oczywiście zarówno na pierwszej jak i na 2 pozycji miałem ustawiony SL wynoszący 150-170 punktów. Zlecenia Take Profit miałem ustawione na poziomie 12 000 pkt. Prawdę mówiąc liczyłem, że rynek dojdzie do tych poziomów przed moim wyjazdem na wakacje. Niestety tak, się nie stało. W sumie na tych poziomach rynek znalazł się dopiero prawie 2 tygodnie później. Jeżeli pozostawił bym otwarte pozycje do tego czasu, prawdopodobnie spoglądał bym bardzo często na wykres :), kosztem przyjemności odpoczynku. Generalnie to pokazuje jak ważna jest cierpliwość w tradingu. Jak mamy jakieś założenia średnioterminowe to warto się ich trzymać.

To co mi się nie udało to otworzenie 3 pozycji, którą miałem w planach. Miała ona pojawić się po wybicie przez rynek kolejnych dołków, tak jak zaznaczyłem to na rysunku poniżej. Niestety w momencie kiedy rynek wybijam nowe dołki nie było mnie przy komputerze, oraz nie ustawiłem wcześniej zlecenia oczekującego. 

Oczywiście z uzyskanego wyniku jestem zadowolony. Łączny zysk 700 punktów na 2 pozycjach myślę, że robi pozytywne wrażenie. Dodatkowo, o czym nie wspomniałem wcześnie, unikam obecnie jakiegokolwiek day-tradingu, duża liczba transakcji (tzw. over-trading) prowadzi z reguły do szybkiego wykasowania konta. Jak już zaangażuje swój kapitał w jakąś pozycję to stawiam też, na spokojne czekanie na rozwinięcie się sytuacji. Swoje manualne transakcje przetrzymuje obecnie od kilku dni do kilku tygodni.

PS.

Chcesz poznać moją obecną metodologię inwestowania? Chcesz wiedzieć więcej o pozycjach jakie zajmuje lub jakie rynki bezpośrednio obserwuje? Zapraszam na Szkolenie Indywidualne. Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://robertsmug.pl/produkt/indywidualne-szkolenie/

Pozdrawiam serdecznie

Robert Smug

Trader, Inwestor, MBA

+ 48 698 668 336

PS.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis proszę podziel się nim na Facebooku:

PS.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowymi informacjami o moich wpisach, webinarach i systemach, kliknij poniżej i zapisz się na listę.